Popüler Yeniler
Reklamlar

Yıldırım tepki!.. 'ALLAH'TAN KORKMAZ KULDAN UTANMAZ'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Cumhuriyet'in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e yer vermeden yalnızca Türk bayrağı logosu ile yayın yapan Diyanet TV'ye sert ifadelerle yüklendi.

‘ALLAH’TAN KORKMAZ KULDAN UTANMAZ’


Özdağ, "Diyanet Tv 29 Ekim yayınında sadece Türk bayrağı logosu ile yayın yapıyor. Atatürk'ün fotosunu koymuyor. Dİ Başkanı, başında olduğun kurumu rahmetli Atatürk kurdu. Allah'tan korkmaz, kuldan ve tarihten utanmazlık nasıl olur derseniz böyle olur" ifadelerini kullandı.

DİYANET TV'DE CAN SIKICI YOKLUK

Atatürk'ün emri ile kurulmasına rağmen, son 8 yıldır hutbelerinde Atatürk ve Cumhuriyet Bayramı’na yer vermeyerek tepkileri toplayan Diyanet İşleri Başkanlığı, Cumhuriyet’in 95. yıldönümünde kendi televizyon kanalında da, Atatürk’ü yok saydı ve tepkileri üzerine çekti.

TÜM EKRANLARDA ATATÜRK VAR, DİYANET'TE YOK

Tüm televizyon kanallarında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla gece yarısından itibaren sağ üst köşede Atatürk ve Türk Bayrağı yer alırken, Diyanet Televizyonu yalnızca Türk Bayrağı logosu koymakla yetindi.

DİĞER KANALLAR ATATÜRK’Ü UNUTMADI

Atatürk’ün isteği üzerine kurulmasına rağmen Atatürk’e ekranında yer vermeyen, Diyanet İşleri Başkanlığının televizyonu Diyanet TV’nin aksine diğer kanallar Atatürk ve Cumhuriyet Bayramı'nı unutmadı.

Kaynak: Sözcü/ Yeniçağ