Ana Sayfa
31 Aralık 2017 ( 936 izlenme )
Reklamlar

Uzaya otel kuruluyor

Uzay İstasyonu için otel kurulması planlanıyor. Rusya’nın Uzay İstasyonu için kuracağı otelde kalmak için haftalık 40 milyon dolar ödemek gerekecek!

Uzay İstasyonu oteli
Son yıllarda uzay turizmine yönelik önemli çalışmalara imza atıldı. Bunlar genellikle insanları bir kapsül içine koyarak belirli bir katmana kadar çıkıp dünyaya geri dönme odaklıydı. Ancak Rusya uzay turizmi için bundan çok daha fazlasını planlıyor. Rus uzay kuruluşu Roscosmos’un ISS’de lüks bir otel inşa etmeyi planladığını açıkladı. Otelde 1 hafta konaklamak için 40 milyon dolar ödenmesi gerektiğini ve isteyenlerin ek olarak 20 milyon dolar ödeyerek kozmonot eşliğinde uzay yürüyüşüne çıkabileceğini belirtti.

 

 23 cm’lik pencereleri bulunacak olan kapsülde 4 adet uyku odası bulunacak. Şirket, otelin hızlı bir şekilde inşa edilebilmesi için 12 kişilik ön talep kontenjanı oluşturdu. 12 kişiden 48 milyon dolar toplanabilirse ve her yıl otelde 6 kişi bir hafta kalırsa, 7 yıl içinde yatırım geri kazanılmış olacak.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yılmaz Özdil'den olay yaratacak bir yazı...Mutlaka okuyun! Meral Akşener öyle bir şey söyledi ki saray sallandı ! FENERBAHÇE TRİBÜNLERİ HAYKIRDI: "HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK" O CHP’li Başkanın Mazbatası İptal Edildi