Ana Sayfa
18 Şubat 2018 ( 4511 izlenme )
Reklamlar

Tarikatların rant kavgası: 'Şeyhler' birbirine girdi

Tarikatlar arasındaki ‘rant kavgası’ sert tartışmalara ulaştı. Cübbeli Ahmet, "Muaviye'ye 'FETÖ'cü diyemezsin" derken, Fatih Nurullah ise "Kimsin ulan sen" yanıtını verdi


Tarikatlar arasındaki ‘rant kavgası’ sert tartışmalara ulaştı. İsmailağa Cemaati’nden Cübbeli Ahmet ile Uşşaki Tarikatı Lideri Fatih Nurullah'ın, ‘Muaviye’ kavgası büyüdü. Cübbeli Ahmet, "Muaviye'ye 'FETÖ'cü diyemezsin" derken, Fatih Nurullah ise "Kimsin ulan sen" diye cevap verdi.

Cübbeli: Böyle tarikat mı olur?

Sol'da yer alan habere göre; Cübbeli, cezaevindeyken kendisini ziyarete gelen Fatih Nurullah ile görüşmediğini söyledi. Fatih Nurullah'ın Muaviye'yi "FETÖ"ye, Şam'ı Pensilvanya'ya benzetmesine” kızan Cübbeli, "Böyle şeyhlik mi olur, böyle tarikat mı olur, böyle tasavvuf mu olur, şeriatsız, dinsiz, tarikat mı olur" dedi, "Millet bunlara mürit oluyor" diye kızdı.

Fatih Nurullah: Kimsin ulan sen?

Cübbeli'nin sözlerine ise Fatih Nurullah, son sohbetinde isim vermeden yanıt verdi. Nurullah, "Kimsiniz ulan siz, hangi dinin sahibisiniz, nasıl bir meşrebiniz var, nasıl bir itikadınız var sizin yazıklar olsun" diye konuştu. İsim vermeden İsmailağa'ya ve Cübbeli'ye "terbiyesizler", "hayasızlar", "müptezel alimler" sözleriyle yüklenen Nurullah, İsmailağa'nın peygambere muhalif olduğunu ifade etti. Nurullah, "Benim işim ahireti kazanmak, benim işim para kazanmak, cukkalamak, sağı solu yontmak değil" diyerek Cübbeli'ye göndermede de bulundu.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan konuşmasında 1994 yılında kendisinin İBB Başkanı olduğu İnsan beyinde en büyük bölüm elimizi ve parmaklarımızı kontrol eden kısımdır. Vakfın, Malazgirt Savaşı’nın yıldönümünde düzenlediği etkinliklerle ilgili konuşan İlker Başbuğ’dan çarpıcı Kudüs yorumu