Ana Sayfa
05 Şubat 2018 ( 13160 izlenme )
Reklamlar

Süper Loto 42 milyon lira Binali Yıldırım'a çıkmış...

42 MİLYON BİNALİ YILDIRIM'A ÇIKMIŞ

Diyanet'in yeni başkanının “haram” dediği talih oyunlarından Süper Loto'nun 25 Ocak'taki çekilişinde toplam ikramiye 42 milyon 532 bin 640 lira ile tarihi bir rekor kırmıştı. Çünkü tam 11 hafta 6 bilen çıkmadığı için hep devreden Süper Loto'yu son çekilişinde sadece bir kişi tutturabildi. 322 kişi ise sadece bir sayı eksikle hüsrana uğrarken o bir kişi toplam ikramiyenin tamamını aldı. Bugün Şubat ayının 4'üncü gününe girdik. Çekilişten bu yana tam 11 gün geçti. Ama bu büyük ikramiyeyi kimin kazandığı hala bilinmiyor. Çünkü bu kişi ortaya çıkmadı. Tabii “süper talihli” en çok Erzincan'da merak ediliyor.

Özellikle ikramiyenin doldurulduğu bayiye giren çıkan herkesin listesi tutuluyor, ikramiyenin hangisine çıkmış olabileceği üzerine tahminler yürütülüyor. Bizlere ise İstanbul'da ve diğer yerlerde işin “geyik muhabbetini” yapmak kalıyor. Talih oyunlarına pek düşkün değilim. Çünkü bu tür oyunlarda talihim yaver gitmiyor. Bugüne kadar henüz “amortiyi” geçememiş durumdayım. Loto toto gibi oyunlarda da 3'ü geçtiğimi hatırlamıyorum. Ama yine de yılbaşında bir tam bir yarım bir çeyrek bilet almayı ihmal etmem. Bir de Beylerbeyi'nin simgesi piyango bayinin “Can Babam loto 10 milyon veriyor yine devretti” diye tatlı dayatması sonucu “hazır loto kuponu” alırım ara sıra. Bu sefer rakamın 40 milyonu geçeceğini öğrenince kendiliğimden aldım bir tane. Öyle ya “ya tutarsa” fikri o kadar da yanlış değil. Sonuçta ille birine çıkmıyor mu? Gerçi son yıllarda bu tür talih oyunlarına yönelik çok ciddi kuşkular var. Özellikle cemaatçilerin Milli Piyango ve diğer oyunları kontrol ettikleri dönemlerle ilgili çok ciddi ihbarlar vardı. Ama iktidar “ne istedilerse verdiği” cemaate burada da hiç karışmamıştı. Günahı söylenenin boynuna ama talih oyunlarından cemaate yıllarca çok ciddi paralar aktığı söylenmişti zamanında. Örneğin sürekli “aynı bayiden oynanan kuponlara sürekli çıkan ikramiyeler” konusu hala hafızalarda. Şimdi de yaygın söylenti ne biliyor musunuz? Millet kendi arasında diyor ki “Süper Loto'nun 40 milyonluk ikramiyesi Binali Yıldırım'a çıkmış.” Haydi buyurun bakalım. Binali Yıldırım da nereden çıktı? Eee başbakan Erzincan Refahiyeli ya, bağlantı oradan kuruluyor. Tabii işin şakası bu. Ama her şakanın içinde bir ciddiyet vardır. Bu espriyi çok yerde duydum. Bu millet bazen yakıştırma yapmasını çok iyi becerir. 42 milyonu aşan ikramiyeyi kazananın ortaya çıkmaması üzerine üretiliyor bu tür espriler. Ama burada dikkat çeken şu; milletin önemli bir bölümü bu kadar büyük ikramiyede “hile yapılabileceğine” inanıyor aslında. “42 milyon Binali Yıldırım'a çıkmış” sözü elbette bir espri ama deyin ki gerçek kimse şaşırmayacak yani. Binali Yıldırım'a gerçekten çıksa da şaşırmayacak, partiye bu yolla para kaydırıldığı anlaşılsa da şaşırmayacak. Bir siyasi iktidar için bu iyi bir şey mi değil mi kararını siz verin artık.

ÇOK GÜLDÜM

HAFTA SONU FIKRALARI
Yıldırım Tuna bu hafta da üç fıkra göndermiş. Haydi gelin birlikte okuyalım. Mutlu pazarlar;

Şifreli mesaj

Destroyerin kumanda odasında bütün subaylar kaptanın başkanlığında toplanmış görüşürlerken telsiz odasından askerin biri koşarak içeri girmiş. “Kaptan, Deniz Kuvvetleri Komutanımızdan size özel bir mesaj geldi. Elimde efendim” demiş. “Arkadaşlarımın yanında bana onu okuyabilirsiniz” diye emir vermiş kaptan. Asker okumaya başlamış: “Sen donanmamızın şüphesiz en aptal subayısın. Değil sana bir geminin kumandasını vermek eline bir kova ve bir kürek verilip plaja dahi sokulmayacak bir salaksın.” Kaptan “Tamam” demiş, ter basan gömleğinin en üst düğmesini gevşeterek, “Hemen bu mesajı kriptoya götür de şifresini çözüp getirsinler.”

Neden hep ben?

Adam düğünde aynı kadını dördüncü kez dansa kaldırınca “Hayırdır?” demiş bundan hoşlanan kadın gülümseyerek, “Neden sürekli beni dansa kaldırıyorsunuz?” Adam “Eşim manyaklık derecesinde kıskanç ve bu konuda tedavi görüyor” demiş “Şimdi kalkıp ta birazcık hoş ve gösterişli bir kadınla dansa kalksam bırakın bu geceyi bütün bir haftayı zehir eder.”

Pişkin tezgâhtar

Adamın küçük oğlu için aldığı palto daha ertesi gün ilk yağmurda çekip küçülünce adam kızmış, geri vermek için bir gün sonra dükkâna gitmiş. Küçülen paltoyu da ‘sattıkları malı görsünler' diye oğlunun üzerine giydirerek götürmüş satın aldığı mağazaya. “Hiii… Yavrum, canım evladım” demiş onu görür görmez bir gün önce ona paltoyu satan tezgahtar, “Pes.. Bir günde ne kadar da büyümüşsün canavar?”

Kaynak: Can Ataklı 

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YANIĞA KARŞI HER EVDE BULUNMALI Bursa Yeşil Camii müezzini Recep Uyar'ın MEST Eden Videosu Anneler çocukları için her şeyi yaparlar. Hatta gerekirse İYİ Parti seçim güvenliği için özel bir yazılım geliştirdi!