Popüler Yeniler
Reklamlar

Süleyman Soylu’nun istifa sinyalinin sebebi anlaşıldı.. Bu dünya sultan Süleymana kalmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘veda’ya yorulan konuşmasının ardından uzun süredir memleketi Trabzon’la ilgili sorunların yattığı kulislere yansıdı.


Soylu, dün memleketi Trabzon’da AKP’li gençlerden helallik isteyip göreve veda gibi açıklamalar yapmıştı: “Beni ‘Soylu eğri odun taşımaz’ diye hatırlayın… Gideriz, belki bir daha gelişimiz olmaz… Bunları size son kez söylüyorum… Geri çekilmek de bir erdemdir… Erdoğan’ın neferi olarak hayatıma devam edeceğim… Hakkınızı helal edin… Oğlumu ve kızımı özledim, Allah inşallah çok yakın zaman içerisinde onlarla beraber olmak nasip eder…”
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Soylu’dan memnun olmadığını eylül ayında kulislere yansımıştı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Berat Albayrak’ın açığa vurmaktan çekinmediği tepkisinin yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım’ın da Soylu’dan rahatsızlık duyduğu iddia edilmişti.

Son dönemde Soylu’nun özellikle memleketi Trabzon’la ilgili sorunlar yaşadığı konuşuluyor.

Soylu ile Trabzon’un AKP’li büyükşehir belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun arasının uzun bir süredir bozuk olduğu, Gümrükçoğlu’nun, 19 Şubat’ta Trabzon’da yapılan Yatırım İzleme ve Koordinasyon Toplantısı’na da davet edilmediği için katılmadığı öne sürüldü.
Erdoğan’ın da geçen hafta hem Gümrükçüoğlu ile hem de Trabzon milletvekilleriyle toplantı yaptığı öğrenildi.

Kulislere yansıyanlara göre Erdoğan, Soylu ile Gümrükçüoğlu’nun arasının düzeltilmesini ve bu sorunların geride bırakılarak çalışmaya devam edilmesini istedi.
AKP kulislerinde yakın zamanda bir kabine revizyonu olmadığı değerlendirmesi yapılırken, sürpriz biçimde, daha önce olduğu gibi çok sınırlı bir değişiklik olabileceği iddiaları da ortaya atıldı.