Popüler Yeniler
Reklamlar

Son dakika/ Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bu sefer haddini fazlasıyla aştı !

Cihan GÜNER / YURT

'Mehmet Barlas mesleğe başladığından bu yana 27 kere başbakan, 36 kere hükümet değişti. O çizgisini hiç bozmadı, hepsini destekledi' sözleri Ahmet Hakan'a dar gelmeye başladı. Hakan, Barlas'a taş çıkarmak üzere...

Ergenekon-Balyoz gibi kumpas davaları sürecinde FETÖ'cü isimlerle ekranlarda 'darbe yapacaklardı, camileri bombalayacaklardı' yardakçılığı yapan Hakan, 15 Temmuz'dan sonra ise FETÖ'nün 'ne kadar lanet bir yapı olduğunu'nun farkına vardı. 

Hakan ortada gibi görünüp, gücün rüzgarına göre kalem oynatıyor. Güçsüzden yana olduğu, mağdurun sesi olduğu pek görülmüş şey değil. Arada sırada da olsa, hükümeti eleştirdiği de oluyor ama olabildiğince soft... Onları da eleştirmemiş demesinler diye o da!

39 yaşında inşaat işçisi bir yurttaş geçtiğimiz günlerde geçim sıkıntısından dolayı Meclis'in önünde kendini yaktı. Bu haber medyada pek yer bulmadı, bulamadı, buldurmadılar. 'Geçinemiyorum' diye feryat eden işçinin çığlığına kulak tıkayan Ahmet Hakan, bu olaydan sonra CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediği sözleri çarpıtarak çok ağır eleştirilerde bulundu. Hakan bu olayı gündeme getiren CHP lideri için, 

"Ancak bu kadar empati yoksunu…
Ancak bu kadar şefkatsiz…
Ancak bu kadar merhametsiz…
Ancak bu kadar vurdumduymaz…
Ancak bu kadar utanç verici bir alaycı…
Ancak bu kadar yararcı…
Olabilir"
 ifadelerini kullandı.

Ahmet Hakan'dan; bu ortamı oluşturan, ranta dayalı sistem kuran, torpili olmazsa olmaz yapan, ihaleleri peşkeş çekenler için ise tek bir kelime yok. Haber zaten medyada yok. Azıcık vicdan, Ahmet Hakan azıcık vicdan o da sende yok. 
 
KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

"TBMM’de bir kişi üzerine gazyağı döktü ve kendisini ateşe verdi. Niye? Geçinemiyor. 21. yüzyıl Türkiyesinden bahsediyoruz. Size büyümenin yüzde 11 olduğu Türkiye’den söz ediyoruz.  Gazetelere baktım. 1 sayfada bile yer almadı. Neden? Korkudan, baskıdan. Bunu yaparsak saraydaki zat üzülür mü. O işçi kardeşime söyleyeyim. Neden meclise geldin. Zaten meclisin fonksiyonu büyük ölçüde bitti. Git sarayın önünde yaksana kendini. Belki alevini görür ve şöyle yorum yapar; Beni çok seviyor kendisini ateşe verdi"