Ana Sayfa
10 Şubat 2018 ( 2645 izlenme )
Reklamlar

Son dakika ! Bakan Tüfenkci'den düşen helikoptere ilişkin flaş açıklama

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ATAK tipi helikopterin kırıma uğrayarak iki askerin hayatını kaybetmesine ilişkin "Asla ve asla şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Bir verirsek bin alırız" dedi.


Tüfenkci, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu Çin’in başkenti Pekin'de, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında düşen helikopterde 2 askerin hayatını kaybetmesine verilmesine değerlendirmede bulundu.'

''ELBETTE ŞEHİTLERİMİZ OLUYOR''

Türkiye, Afrin'de terörü bitirme adına önemli operasyonlar yapıyor. Bu kapsamda elbette şehitlerimiz de oluyor" diyen Tüfenkci, şehitlere Allah'tan rahmet diledi.  
Tüfenkci, "Bütün dünya şunu bilmelidir ki sınırımızda bir terör koridoru oluşturulmasına izin vermeyiz. Suriye'nin toprak bütünlüğünden yana olduğumuzu da defalarca ifade ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere hükümet olarak birçok kez defalarca uyarmamıza rağmen sözün bittiği yerde bu operasyonlara başladık" diye konuştu."Şehitler vermemize rağmen netice alana kadar geri adım atmayacağız” ifadesini kullanan Tüfenkci, “Asla ve asla şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Bir verirsek bin alırız." ifadesini kullandı.Tüfenkci, "En kısa sürede orada barışı sağladıktan sonra, terör örgütleri tarafından iradeleri gasp edilen Afrinlileri özgürlüğe kavuşturduktan sonra topraklarımıza geri döneceğiz." dedi.Türkiye'de 3.5 milyona yakın Suriyeli mültecinin yaşadığını anımsatan Tüfenkci, "Bu insanların tekrar kendi topraklarına dönebilmesi için oraları terör örgütlerinden kurtarmamız lazım. Biz de bu niyetle söz konusu operasyonları gerçekleştiriyoruz" ifadeleriyle sözlerini noktaladı. 

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Habertürk TV’de yayınlanan Türkiye'nin Nabzı adlı programının sunucusu İBB Meclisi İmamoğlu'nun borçlanma talebine ne yanıt verdi? TRT spikerinden flaş açıklama: Evin reisi erkektir Cüneyt Arkın acı gerçeği anlattı: Onların çoğu darülacezede, yaşlılar yurdunda hatta parklarda yaşamını yitirdi.