Popüler Yeniler
Reklamlar

ŞEREFTEN YOKSUN BİR AÇIKLAMA DAHA.... DETAYLARI OKUYUNCA ŞOK OLACAKSINIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme dair merak edilen her şeyi CNN TÜRK'te Hande Fırat'la Gece Görüşü'nde değerlendirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Büyük tartışma yaratan Danıştay’ın ‘Andımız’ kararı da CHP liderine soruldu. Danıştay’ın gerekçesinin sağlam olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu;

‘YARGI BAĞIMSIZ İSE KARARINA SAYGI DUYACAKSINIZ’

“Türkiye ırk temeline dayalı bir devlet değildir, bir siyasi bilinç devletidir. Irk temelli bir şey yok orada. Eskiden beri okunuyor ‘Andımız’. Oturdular çözüm sürecinde bunu kaldıracağız dediler. Bizim ağrımıza giden nokta şu: Erdoğan’ın Danıştay hakimlerini aşağılayarak, küçümseyerek, azarlayarak meydan okuması. Nerede, Külliye’de. 


İnsanın ağırına gidiyor. Normalde Danıştay üyeleri buna tepki göstermesi gerekiyor. Ama hakim çıkıp konuşmaz, kararıyla konuşur. Danıştay kararını vermiştir, gerekçesi sağlam, yerinde bir karardır. O karara uyulması lazım.”

‘ARTIK YARGIDAN BAĞIMSIZ KARAR BEKLEMEK HAYALDİR’

“ Danıştay Genel Kurul’unda Erdoğan’ın istediği şekilde karar çıkacaktır, bunu yazın bir kenara. İstiklal Marşı’nda ırktan bahsedilmiyor mu? Kimin ırkı bu. Danıştay’ın neden 5 yıl sonra kararı vermesini inanın bilmiyorum, o kadar çok geç kararlar alınıyor ki… Hangi devletten söz ediyorsunuz. Erdoğan devleti var. Hakim karar verir, fırça atar. Böyle bir devlet yönetimi mi olur? Bunlar evrensel hukuka göre karar verir, yanlış da karar verebilir. Ama yargı kararını denetleyen başka kurullar vardır” dedi.

AKP İL BAŞKANI ‘AKP SAYESİNDE TÜRK OLMAKTAN KURTULDUK’ DEMİŞTİ

AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, geniş bir katılımla gerçekleştirilen partisinin İl Danışma Meclisi’nde çok tartışılacak açıklamalar yapmış ve şöyle konuşmuştu:

‘AKP SAYESİNDE TÜRK OLMAKTAN KURTULDUK’

“AKP iktidara gelmeden önce, bugünkü ile kıyas edilmeyecek şekilde yoksul, antidemokratik, uluslararası alanda silik ve esamesi okunmayan bir Türkiye vardı. Hepimiz Türk’tük. Etnik farklılıkları bahane ederek farklı isteklerde bulunmak yasaktı. Mesela, Kürt’sen ’Kürt’demek yasaktı. Dindarsan, dini vesayetçilerin istediği kadar yaşayabilirdin. Solcu isen sana münasip görüldüğü kadar solculuk yapacak, zararlı düşüncelerden uzak duracaktın.” Diye konuşmuştu.