Popüler Yeniler
Reklamlar

Seda Sayan'a 'ahlak' şoku! Programı bitirildi mi?

RTÜK, Show TV’de hafta içi yayınlanan Seda Sayan’ın programına ‘Genel ahlakı bozuyor’ ceza kesti. Sayan’ın programına durdurulma kararı getirildi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından verilen cezaya göre Seda Sayan’ın programı bir süre daha yayınlanmayacak. Kanalı açanlar Gönül Sultanları adlı belgesel ve şu yazıyla karşılaşıyor: ”Bu program, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun 24.11.2017 tarih ve 2017/47 sayılı toplantısında alınan 11 nolu kararı uyarınca, kuruluşumuzun 2, 3, 7, 10 ve 14 Kasım 2017 tarihlerinde saat 15.30’da yayınladığı Seda ve Uğur’la adlı programda, 6112 sayılı kanunun 8. maddesinin birinci fıkrasının (f) bendinde yer alan, Yayın hizmetleri; ”Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz” ilkesinisin ihlali nedeniyle idari tedbir uygulanması sonucu yayını durdurulan program yerine yayınlanmaktadır’.”

SEDA SAYAN’IN PROGRAMININ YENİ BÖLÜMÜ NE ZAMAN?

Haftanın magazin olaylarının tartışıldığı programa kısa bir süreliğine ara verildi. Aranın nedeni ise belirtilmedi. Show Tv ‘nin bu haftaki yayın akışına göre, Seda Sayan'la programı, 25 Ocak Perşembe günü kaldığı yerden devam edecek. Program hafta içi her gün canlı yayınla saat 15.00’te başlıyor.