Ana Sayfa
21 Haziran 2019 ( 5036 izlenme )
Reklamlar

Perinçek'ten teröristbaşının mektubuna yorum

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek PKK lideri teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın mektubu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Doğu Perinçek açıklamasında terörist başının mektubunun PKK’nın direncini kırdığını ifade etti. Perinçek, bu mektupla beraber PKK’nın bölündüğünü ileri sürdü. Vatan Partisi lideri, açıklamasının devamında "ABD emperyalizmine karşı Tayyip Erdoğan ile aynı gemide olmak, bugün Vatan Savaşı mevzisinde olmanın en belirleyici tavrıdır" ifadelerinde bulundu.

Perinçek'in yazısının ilgili bölümü şöyleydi:

"ÖCALAN'IN MEKTUBU PKK'NIN DİRENCİNİ KIRIYOR"

"Abdullah Öcalan, yakalandıktan sonra 'Türk Devleti beni enstrüman olarak kullansın' diye ifadeler vermiş ve kendisini ziyaret eden arkadaşlarına da açıklamalar yapmıştı."

"Abdullah Öcalan’ın Avukatlarına 2 Mayıs 2019 günlü görüşmede verdiği mektup 6 Mayıs 2019 günü kamuoyuna açıklanınca, o 'enstrüman olma' talebinin yinelendiğini hatırlatmıştık.

PKK’NIN FERYADI

Abdullah Öcalan’ın mektubunu en iyi anlayan, Kandil oldu. PKK yönetimi, birkaç kez üst üste bu açıklamanın Öcalan’a “PKK’nin direnişini kırmak için yaptırıldığını” belirtti. Vatan Partisi de o zaman bu gerçeğe dikkat çekti."

"TÜRKİYE GEMİSİNDE İĞRETİ DURANLAR"

"ABD emperyalizmini, PKK/HDP’yi ve CHP’yi anladık. Türk Devleti elindeki Abdullah Öcalan’ı devreye sokarak, ABD’nin adayını zayıflatmaya yönelik bir müdahalede bulunuyor. Üstelik oyları Binali Yıldırım’a yönlendiren bir çağrı da yok.

Peki PKK/HDP ve CHP’nin dışında, ABD emperyalizmine karşı olduğunu söyleyen kimi güçlerin birden feryat etmesinin anlamı nedir?

Çünkü ABD emperyalizmine karşı Türkiye mevzisinde iğreti duruyorlar. Türkiye olarak aynı gemide olduğumuzu bir türlü içlerine sindiremediler."


loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarihi Kapak Vatan partisi İstanbul kararı açıklandı Flaş flaş flaş Muharrem İnce'den Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması Yılmaz Özdil ''Afrinka Fatihi''ni yazdı paylaşım rekoru kırdı.