Reklamlar
Popüler Yeniler
Reklamlar
Reklamlar

Okula Beslenme Çantasız Gelen Öğrencisinin Evini Ziyaret Etti

1048 izlenme21 Ocak 2019

Kimsenin yoksullukla sınanmasını istemezsiniz. Yetişkinler yoksulluğa bir şekilde ayak uydursalar da çocuklar buna ayak uydurmakta güçlük çekerler.

Kayseri’nin Talas ilçesinde yaşananlar, okuyanları önce üzdü sonra da sevindirdi.

Necati Özden ismindeki bir üçüncü sınıf öğrencisi, okula sürekli beslenme çantasız geliyordu. Bunu farkeden sınıf öğretmeni Ayça Burcu Ökmen durumu araştırmaya karar verdi.

Öğrenecekleri hem kendisini çok üzecekti hem de harika bir işe imza atmasını sağlayacaktı.

Kayseri’nin Talas ilçesinde yaşayan Necati Özden’in okula sürekli olarak beslenme çantasız gelmesi öğretmeni Ayça Burcu Ökmen’in dikkatini çekti.

Çocuğun durumunu araştırınca annesinin %90, babasının ise %50 görme engelli olduğunu öğrendi. Üstelik ailenin bakması gereken iki çocuğu vardı.

Ayça öğretmen hemen Necati ve ailesinin evini ziyaret etti. Ziyaretinin ardından, “Eve gittiğimde yaşam alanları tek göz odaydı. Banyo zaten yok, mutfakta da çok çok eksiklikler vardı, gıda zaten yok. O gün evde gördüğüm tablodan sonra birkaç gün kendime gelemedim” dedi.

Öğrencisinin nasıl bir hayat yaşadığını anlayan Ayça öğretmen hemen harekete geçti. Önce durumu ailesine anlattı ve onlardan yardım almaya çalıştı.