Reklamlar

Muharrem İnce, Muharrem İnce’yi anlatıyor…CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova Milletvekili Muharrem İnce'yi cumhurbaşkanlığına aday gösterince, yorumlar başladı. Olumlu bulanların çoğunlukta olmasına karşın, beğenmeyenler de var.
Bunların bir bölümünün onu hiç tanımadan konuştukları anlaşılıyor!
Oysa bir kişi veya konu hakkında fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmak gerekmiyor mu?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova Milletvekili Muharrem İnce'yi cumhurbaşkanlığına aday gösterince, yorumlar başladı. Olumlu bulanların çoğunlukta olmasına karşın, beğenmeyenler de var.
Bunların bir bölümünün onu hiç tanımadan konuştukları anlaşılıyor!
Oysa bir kişi veya konu hakkında fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmak gerekmiyor mu?
O halde gelin hep birlikte “Muharrem İnce kimdir?” sorusuna cevap arayalım.
Bu amaçla Muharrem İnce'den, Muharrem İnce'yi anlatmasını isteyelim.
Bakın, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı, kendisini değerli meslektaşım Faruk Bildirici'ye nasıl anlatmış:

* * *

“…AKP'yi neden yenemiyoruz? Nedenlerin birincisi elitist yaklaşımlar. İkincisi, herkesin general olması. Üçüncüsü, yeterince çalışmamak. Dördüncüsü, halkın dilini konuşmamak. Beşincisi ise zaman zaman halkın değerleriyle çatışmak.
Karşımızda yüzde 50 oy alan bir parti var. Bu kadar yoksulluk olacak, bu kadar çatışma, terör olacak, 300 bin atanamamış öğretmen olacak, köylünün ürünü para etmeyecek, emekliler geçinemeyecek ve bir sosyal demokrat parti iktidara gelemeyecek! Buradan bir suçlama çıkarmıyorum, özeleştiri yapıyorum.
Bize kızan Kürt vatandaşından da başını kapayan genç kızlarımızdan da oy alınır, Rize'den de milletvekili çıkarılır. CHP'nin potansiyeli bu değildir, 50'nin üstüdür…

* * *

Kendimi solcu ve sosyal demokrat olarak tanımlıyorum.
Atatürk'ü, Cumhuriyet'i çok seviyorum. Konumumu, Atatürk'e, İsmet İnönü'ye borçlu olduğumu düşünüyorum. 1973 yılının haziran ayıydı. İsmet Paşa köyümüze gelmişti. Yanında güzel pabuçlu bir kız çocuğu vardı; Gülsüm Bilgehan… Ben çoban çocuğuydum. Aradan 30 yıl geçti ben de milletvekili oldum Cumhurbaşkanının torunu da. Hatta ben üç kere milletvekili oldum, o iki!.. Muhafazakâr bir yönüm de var. Muhafazakârlık yanımı siyasetin içinde bir parça haline getirmiyorum. Cuma namazlarına üniversite yıllarından beri giderim. Üniversitede arkadaşlarım bana ‘Hacı' derlerdi. Orucu arada fire veriyorum. Bakın geçen yıl Bekir Bozdağ ile birlikte umre yaptık. Ama bunları pek kimseyle paylaşmadım. Geçen gün Meclis'te cuma namazından çıkarken kameraları gördüm, arka taraftan kaçtım. Ama AKP Grup Başkanvekili kameraların karşısına geçti konuştu. Bu benim yaşantım. İnançlar üzerinden siyaset yapılmasını doğru bulmuyorum. Belki de AKP'ye yaptığımız en büyük haksızlık irtica meselesi. Şeriat gelse kol kalmaz bunlarda. Bu kadar parayı sevenler, bu kadar kıblelerini ballı ihalelere çevirenlerin şeriatla ne işi olabilir?
Reklamlar
loading...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Cumhurbaşkanı Erdoğan fena yakalandı