Ana Sayfa
03 Şubat 2018 ( 20715 izlenme )
Reklamlar

KURULTAY'DA BÜYÜKERŞEN'DEN BÜYÜK ÇIKIŞ!..

Yılmaz Büyükerşen: BİZ TÜK MİLLETİYİZ, ÜMMET DEĞİL!..


CHP'nin 36 Kurultayında divan başkanlığına Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen seçildi.

CHP'nin “Adalet ve Cesaret” kurultayında Divan Başkanı seçilen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP'nin “müdafa-i Hukuk hareketi ile başladığını” söyledi. CHP'nin Türkiye siyasi tarihinde iktidarda ya da muhalefette olduğunda sürekli demokrasi için çalıştığına vurgu yaptı.

"DEMOKRASİ ASKIDA"

Büyükerşen, “Demokrasimiz, süreklilik gösteren OHAL uygulamaları nedeniyle askıya alınmış, Anayasa'ya aykırı uygulamalar ile devlet çarkının işleyişi ve hukuk sistemimiz tartışmalı hale gelmiş, her konuda hak, hukuk ve adalet mumla aranır olmuştur” dedi.

Türkiye'nin bu dönemde “Osmanlı'nın meşrutiyet döneminde bile olmayan” tek adam rejimini oturtma hevesinde olan iktidara yüklenen Büyükerşen;

"BİZ TÜRK MİLLETİYİZ, CEMAAT TARİKAT DEĞİL"

 “Aziz Atatürk'ün dediği gibi ‘cumhuriyeti kuran Türkiye halkına, Türk milleti denir'. Ve işte bizler o milletiz. Yoksa bazılarının tanımlamaya çalıştığı gibi milletimizi cemaat, ümmet, tarikat ve etnik kökenler gibi sıfatlarla sınıflandırmaya kalkmak, gerçekte millet bütünlüğünü bozan ve devleti çöküşe götürecek olan bir bölücülüktür” dedi.
Kaynak: Sözcü

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Atatürk düşmanı bir babanın evladıydım ... HAYATIMDA İZLEDİĞİM EN İĞRENÇ 40 SANİYE ! Didem Arslan Canlı Yayında Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'na açık çağrıda bulundu BU NASIL İNSANLIK? dedirtecek olay !