Ana Sayfa
17 Ocak 2018 ( 20694 izlenme )
Reklamlar

Korkunç Gerçekler ! Umarım Devletimiz En Doğru Olanı Yapar


Ortadoğu ve Arap Dünyasını yakından bilen ve yazıları ile gündem olan Hüsnü Mahalli'den Suriye Meselesi üzerine değerlendirme

“İdlib ve çevresinde Nusra ve müttefiklerinin militan sayısı 80-90 bin. Hem de en ağır silahlarla. Dahası da var!!!

ABD destekli YPG ve müttefiği Demokratik Suriye Güçlerinin militan sayısı 80-90 bin. Hem de Amerika’nın en ağır silahlarıyla. Dahası da var !!!

YPG, Demokratik Suriye Güçleri, Nusra ve müttefikleri, ÖSO ve müttefiklerinin tümü Suriye devletine karşı savaşıyor. Sonrası malum. Hepsi ABD dostu olur.

Türkiye?..

Aslında risklerin tümü önlenebilir: Tek yolu var. Suriye devletine yardım etmek. Geç kalınırsa sonsuz felaketler pusuda!

Merak ediyorum: Afrin neden bu kadar konuşuluyor! Risk Afrin’de değil. Risk, Suriye-Türkiye sınırının 500 kilometresini kontrol eden ABD’dir. Tam da İncirlik üssünün karşısında.

Küçük kasaba olan Afrin’de ABD yok.

Amerikalıların Suriyeli Kürtleri sahipleneceğini düşünen dostlar, bu denli saf olmayın.

ABD Mahabad Kürt Cumhuriyeti’nden bu yana İran, Irak ve Türkiye Kürt’lerine hep ihanet etti kazık attı. Son örnek Barzani olayı. ABD kullanır atar.

6 yıldır söylüyorum: ‘Oyun çok ama çok büyük. Suriye’den sonra hedef Türkiye’...

3-5 aylık dönem bölgenin 100 yıllık kaderini belirleyecek. Hata yapan işi biter.
https://www.google.com.tr/…/www.yurtgazetes…/haber/amp/70905

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sağlık Bakanı'nden açıklama: "''2 AY DİRENELİM." Yılmaz Özdil, AKP'nin gideceği tarihi açıkladı! Mazlum Çimen İmamoğlu için besteledi sosyal medyada büyük ilgi gördü Okumaya değer ...