Ana Sayfa
02 Mayıs 2018 ( 4751 izlenme )
Reklamlar

İTTİFAK ÇATIRDIYOR... 'AÇIKLAMALAR PEŞ PEŞE'


24 Haziran seçimleri için AKP-MHP ittifakına karşı oluşturulan 4 partili ittifak daha ilk günden 'Cumhur ittifakı'nda çatlak oluşturdu.

AÇIKLAMALAR PEŞ PEŞE

4’lü ittifak Ankara kulislerini hareketlendirdi… Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin katılımıyla kurulan ittifak için, AKP ve MHP’den farklı yorumlar peş peşe geldi.

BOZDAĞ: “ZORAKİ İTTİFAK”

İlk açıklama Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan geldi. Bozdağ, 4 partili ittifak için, “Dört benzemezlerin ittifakı, zoraki nikah gibi zoraki bir ittifak. Türkiye'nin önünü kesme ittifakı, Erdoğan'ın düşmanlığı üzerine bir araya gelenlerin ittifakıdır” dedi.

MHP: ‘ÜLKEMİZ İÇİN FAYDALI OLUR”


Bozdağ’ın açıklamalarından dakikalar sonra bir yorum da Bahçeli’den geldi. 

MHP lideri, Hükümet Sözcüsü’nün sözlerine oldukça zıt bir değerlendirmede bulunarak, “Hayırlı, uğurlu olsun. 4-5 partinin bir araya gelmesi ve seçimlerin de böyle bir güçlü yapıyla, böyle bir yarış içinde olması ülkemiz için de faydalı olacak diye düşünüyorum. O bakımdan Allah hayırlı uğurlu etsin” dedi.

Kaynak: sözcü,habersarizeybek

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İzmir'de hareketli anlar Trabzonlular’dan Ekrem İmamoğlu’na büyük beğeni toplayan videolu destek Ünlü ilahiyatçıdan canlı yayında çok tartışalacak sözler! "Kuran zinaya ceza getirmez, zinanın..." Gazeteci Fatih Portakal veda etti