Reklamlar

İşte yıllarca FETÖ'nün giremediği tek il.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 FETÖ'nün darbe girişiminden sonra geçen 1.5 yıllık süre içinde yüz bini aşkın kişi kamudan ihraç edilip, çok sayıda kişi hakkında da kovuşturma yapılırken, sadece Tunceli’de yaşayan hiç bir vatandaş hakkında soruşturma açılmadı. Tunceli halkı arasından açığa alınan kimse bulunmadığını belirten CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, yaptığı açıklamada, “FETÖ 2011'de Tunceli'de okul açmak istediğinde Tunceli halkı ‘Cemaatin değil Cumhuriyet'in okulunu istiyoruz' diye yürüyüş yaptı. Tunceli halkı, FETÖ yapılanmasına direndi yıllarca da yapılanmasına müsaade etmedi” dedi.

CUMHURİYETİN DEĞERLERİNE SADIK

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ geçen hafta TBMM İçişleri Komisyonunda OHAL KHK'sı görüşülürken şimdiye kadar FETÖ’den KHK'larla ihraç edilen 110 bin 778 kişi bulunduğunu, 210 bin 600 şüpheli ve 14 bin 64 kişinin de firarda olduğunu açıkladı. Ancak bu rakamların hiçbiri Tunceli'ye uğramadı. CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, bu konuda SÖZCÜ’ye şunları söyledi: Türkiye'de FETÖ’nün örgütlenemediği ve giremediği tek il Tunceli. Bu bilgiyi, Adalet Bakanlığı bürokratları verdi. Tunceli’de Cumhuriyetin temel değerlerine gerçekten sadık bir halk var. FETÖ 2011 yılında cemaat okulları ile Tunceli'yle girmek istedi. Halk ‘Biz cemaat okullarına çocuklarımı göndermeyiz, Cumhuriyet okullarına göndeririz’ diyerek FETÖ’ye karşı yürüyüş yaptı. FETÖ terör örgütünden dolayı o kentin yerel halkından açığa alınan, ihraç edilen hiç kimse yok ” Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek de 15 Temmuz darbe girişiminden 2 ay sonra yaptığı bir açıklamada ” Örgütün 81 vilayette idari ve mali yapılanmasını beceremediği tek il Tunceli'dir.” demişti.(sözcü)

●■●■●■●■●■●■●

İlahiyatçı yazar şaşırttı: İskilipli Atıf'ı idam edenlere selam olsun!


İlahiyatçı yazar Cemil Kılıç, sosyal medyada çok tartışılan ve tartışılmaya da devam edecek yorumlar yaptı. Kılıç, ABC'nn haberine göre; Yunan ordusunu "Halife'nin ordusu sayılır" deyip kutsayan, Kurtuluş'un karargahı Ankara'yı ise "Asıl kafası koparılacak olan" olarak nitelendiren Vahdettin destekli Teâlî-i İslâm Cemiyeti yöneticisi İskilipli Atıf'ın idamını destekledi. Bugün AKP'lilerin "Laiklik adına ipe gönderildi" dediği İskilipli Atıf, dini görüşünden değil vatana ihanet suçundan idam edilmişti.

Yazar Kılıç da buna değindi. "İskilipli Atıf Hoca şapkaya gavur giysisi deyip karşı çıkan ama Rum fesinin üzerine sarık saran, cübbesinin kumaşının Avrupa'dan gelmesine itiraz etmeyen bir ahmaktır! Üstelik İslam diye Emevi Bedevi geleneklerini savunan bir müşriktir" diyen Kılıç, şöyle devam etti:

"Bir ilahiyatçı olarak, vatan haini İskilipli Atıf Hoca'yı idam eden İstiklal Mahkemelerini, elhamdülillah saygıyla selamlıyorum. Allah o mahkemelerin yargıçlarından ve savcılarından razı olsun. Kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'ten de razı olsun!"

Kılıç'ın paylaşımları çok konuşuldu. Tweet'ler yüzlerce beğeni ve paylaşım aldı.Cemil Kılıç'ın paylaşımları şöyle:
Reklamlar
loading...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Melih Gökçek Mansur Yavaş'ı Canlı Yayına Davet Etti