Ana Sayfa
16 Şubat 2018 ( 13187 izlenme )
Reklamlar

İnşaat İşçisi Hastanenin Penceresine Yapıştırılmış Notu Okuyunca Gözyaşlarını Tutamadı

ABD’de yaşayan 88 yaşındaki Gloria Porter sağlık sorunlarından dolayı hastaneye kaldırıldı. Daha önce hastanede yatılı olarak kalmış olanlar, o anların ne kadar yavaş geçtiğini ve ne kadar tedirgin hissettiklerini bilirler.

Zaman geçirmek için Gloria da sık sık penceresinden dışarıyı izliyordu. Hastanenin tam 
yeni bir bina inşa ediliyordu. İnşaat işçileri gece gündüz demeden binayı bitirebilmek için çalışıyorlardı. Gloria da onları izleyerek zaman geçiriyordu.

Soğuk ve karlı bir kış günüydü. İnşaat işçileri karlı iskelelere tırnamıyorlardı.

İnşaat işçilerinden Jeff Reick, Gloria’nın pencereden baktığını farketti. Bitkin görünen kadının haline üzüldü. Gloria’ya el salladı ve Gloria da Jeff’e el salladı. Gloria, daha dikkatli bakınca Jeff’in tebeşirle kendisi için ‘Geçmiş olsun’ yazdığını gördü.

Jeff, Pittsburgh Action News’e “Hastane penceresinden bizi her gün izlediğini gördüm ve ‘geçmiş olsun’ içimden geçmiş olsun demek geldi” dedi.

Gloria da adamın jestini karşılıksız bırakmadı.

Jeff’in mesajına cevaben Gloria da penceresine yapıştırdığı kâğıda ‘Kendine dikkat et’ yazdı.

Jeff, kadının kendisi için yazdığı notu görünce arkadaşına dönerek, ‘Görüyor musun?’ dedi.

Jeff, kağıdı görünce çok duygulandı. Zorlu şartlar altında çalışan Jeff ve arkadaşlarının, birilerinin kendilerini umursadığını hissetmesi harika bir duyguydu. Onlar da Gloria’nın yazdığına uyarak daha dikkatli çalıştılar.

Yine aynı gün birileri Jeff ve arkadaşlarının yanına gelip kendilerine bir zarf uzattı. Zarfın içinde inşaat işçilerinin öğle yemeği için para vardı. İnşaat işçileri o gün iki harika şeyle karşılaştılar.

Gördüğünüz gibi edeceğiniz birkaç tatlı sözle insanların günlerini belki de hayatlarını değiştirebiliyorsunuz.

Yürekleri ısıtan haberi paylaşmayı ihmal etmeyin.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir ortaokul öğrencisinin okulunun duvar gazetesine yazdığı inanılmaz yazı Ekrem İmamoğlu'nun çağrısına ilk yanıt Demet Akbağ'dan FLAŞ! AKP'li bir isim daha isyan etti: Bu aile yönetimden uzaklaşmalı Binali Yıldırım’dan çok konuşulacak ‘sandık’ iddiası