Popüler Yeniler
Reklamlar

İmamoğlu 'Türküm' diyemiyor, bu bölgeyi Pontuslulaştırmak istiyorlar

AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, İBB Adayı Ekrem İmamoğlu için "ben her şeyimle Türk milletine aitim demiyor, diyemiyor." dedi.


AKP’nin CHP İBB Adayı Ekrem İmamoğlu’na yönelik ‘etnik köken’ üzerinden yüklenişi Nurettin Canikli ile devam etti.

AKP’li Giresun Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma programında İstanbul seçimine ilişkin açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, 23 Haziran seçimleri için “Topal Osman Ağa’nın Kurtuluş Savaşı döneminde Pontuslulara karşı, bu bölgeyi Pontuslulaştırmak isteyenlere karşı verdiği mücadelenin bir benzeri şu anda yine biz torunları tarafından bu mücadelenin verilmesiyle karşı karşıyayız.”  derken “O zaman Topal Osman Ağa hangi amaçla kime karşı bu mücadeleyi vermişse şimdi de aynı hain projeyi hayata geçirmek isteyenlere karşı o projeyi inşallah biz akamete uğratmak için Giresunlular olarak bu çalışmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

“Projenin detayında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun olduğunu” öne süren Canikli, İmamoğlu’na yüklenmeye “Yani hiç gerçekle alakası olmayan yönünü, olmayan daha doğrusu yönünü cilalayıp, parlayıp, kamuoyuna aktardılar, yansıttılar ve kamuoyunu ikna etmeyi de belli ölçüde başarılı oldular. Ama artık bütün o ilk andaki şaşkınlık, karışıklık ortadan kalkınca, ne olup bittiğini millet sorgulamaya başlayınca gerçeklerle yüz yüze geldik, herkes geldi, gelmeye başladı. Artık onların özel yetiştirilmiş, bu amaç için koçbaşı olarak kullanılmak üzere yetiştirilmiş özel bir proje olduğu bugün ayan beyan ortada.” ifadeleriyle diye devam etti.

“TIK YOK”

İmamoğlu’na ağır suçlamalarda bulunmalarına rağmen çıkıp hiçbirini yalanlamadığını söyleyen Canikli, “Yani Yunan medyasında olan biten olayları ‘ya olur mu ne alakası var, işte onlarla benim hiçbir alakam yoktur, o ziyaretlerimin amacı budur ya da Makarios’un heykelini dikmemin amacı budur. Tabii aynı şekilde Papandreu’nun kendisini özel olarak ziyarete gelmesinin amacı budur’ diye makul, mantıklı herkes tarafından kabul edilebilecek açıklamalar yapması gerekiyor ama tık yok” şeklinde konuştu.

Canikli, “Beyni bu milletin emrinde değil, çıkıp bunu bile söylemiyor. Olur mu öyle şey, ben her şeyimle Türk milletine aitim demiyor, diyemiyor. Sadece bu konuyla ilgili sorulan soruları geçiştirerek, olayı kapatmaya çalışıyor” dedi.

İMAMOĞLU BUGÜN YANIT VERMİŞTİ

İmamoğlu, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un benzer şekilde yaptığı ‘eleştiri’ye “Ne demek istiyorlar? Ben Türk’üm. Benimle ilgili ne demek istiyorlar? Bu ülkede farklı etnik kökeni olan insan var. Onlar için ne demek istiyorlar?” diyerek yanıt vermişti.