Reklamlar

İmamoğlu’nun avukatları suç duyurusunda bulundu!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun avukatları, limon yardımı ile ilgili Mersin Erdemli’de düzmece haber yapma girişimi ifşa olan Mahmut Dölek ve Ömer Tuncel hakkında “hakaret” iddiası ile suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda “Bu videoyu ısmarlama şeklinde bir haber haline getirip İmamoğlu’nu kamuoyu nezdinde küçük düşürmeyi amaçlayan şüphelilerin cezalandırılması gerekmektedir. Her iki şüpheli de gazetecidir. Gerçeği araştırmakla yükümlü olan gazetecilerin, kamuda harcanan paranın usulsüz şekilde yandaşlara verildiğini söyleyerek suç isnat eden bu tür kurguları, vatandaş ile yapılan röportaj gibi kamuoyuna aktarması hukuka aykırıdır” denildi.

Mersinli üreticinin dalda kalan 100 ton limonunu İstanbul'da ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtmak için alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu aleyhinde “yandaşa kıyak” iddiası ile yapılmak istenen “kurgu haberin” görüntülerinin ortaya çıkması üzerine yargı süreci başlatıldı.

İmamoğlu'nun avukatı Kemal Polat tarafından Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığı'na UYAP üzerinden suç duyurusu yapılarak videoyu çeken yerel gazeteciler Mahmut Dölek ve Ömer Tuncel hakkında kamu davası açılması talep edildi.

Hakaret iddiası ile yapılan suç duyurusunda şüphelilerin Mersin Erdemli’de yerel gazetecilik faaliyetleri sürdürdüğü ve hazırladıkları yayınları kimi zaman ulusal kanallara gönderdikleri anlatıldı.
Reklamlar
loading...
26 Nisan 2020
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Semiha Yıldırım'dan Dilek İmamoğlu'na teşekkür