Popüler Yeniler
Reklamlar

'HAZİNE İDDİASI BOMBA GİBİ DÜŞTÜ'


İktidara yakın Türkiye gazetesi, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milletvekili listesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a yer vermeyeceğini yazdı. Sebebi ise yeni dönemde ekonomi yönetiminin Berat Albayrak'a verilecek olması...

“ALBAYRAK ADAY OLMAYACAK”

Hükümete yakın Türkiye gazetesi, çarpıcı bir kulisi bugünkü manşetinden duyurdu. Yücel Kayaoğlu'nun kulisine göre Erdoğan'ın milletvekili listesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a yer verilmeyecek.

“HAZİNE ALBAYRAK’A TESLİM”

“ Sebebi ise; 24 Haziran seçimlerinden sonra tümüyle yürürlüğe girecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nde Bakanlar Kurulu üyelerinin milletvekilleri arasından seçilmeyecek olması. Albayrak'a yeni dönemde ekonomi yönetimi verilecek.”

“ŞİMŞEK GİDİCİ”

“ Bu durumda Mehmet Şimşek’in milletvekilliğini tercih etmeyeceği, bu nedenle de aktif siyaseti bırakabileceği belirtiliyor. Bekir Bozdağ, Abdülhamit Gül ve Nurettin Canikli’nin, cumhurbaşkanı yardımcısı olabileceği, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ise bu görevini sürdüreceği veya güvenlik politikaları ile ilgili oluşturulacak yeni bir bakanlıkta görevlendirileceği belirtiliyor.

Mevcut bakanlardan Lütfi Elvan, Ahmet Eşref Fakıbaba’nın ve Fikri Işık’ın belediye başkan adayı olarak değerlendirilebileceğine yönelik yorumlar yapılıyor.

Kaynak: cumhuriyet , sarizeybekhaber