Popüler Yeniler
Reklamlar

Hayatı film gibi denir ya, bu sanatçının hayatı gerçekten film

- 1970 döneminde Ulucanlar Cezaevi'nde siyasi nedenlerle hapis yattım. 18 yaşımdaydım ve uzun dönem işkence gördüm, çocuğum olamayacak kadar ağır işkence gördüm. 

- Ankara'da liseyi bitirmiştim, hukuk fakültesini kazanmıştım. Aynı zamanda konservatuar sınavlarını da kazanmıştım. Tutuklandıktan sonra Ulucanlar Cezaevine gönderildim. 

- Annemler beni Almanya'da biliyordu. Cünkü o zamanlar radyoda arananların listesi okunurdu, yakalandıktan sonra listeden ismin çıkardı. Ben yakalandığım için listede ismim yoktu. Onlara Almanya'da olduğumu söylemişlerdi. Hiç ziyaretçim gelmiyordu.

- 26 yaşımda çıktım cezaevinden. Tam sekiz güzel yılım gitmişti. Ama çıktığım gün kendime bir söz verdim; cezaevine tekrar gideceğim! 1981 yılında mahkumlarla gönüllü olarak tiyatro yapmaya başladım. 

- Bitirdim konservatuvarı. Cezaevindeyken okula gidip gelebiliyordum gardiyan eşliğinde. Gardiyan okula kadar getirip bırakıyordu beni, akşamüzeri de alıyordu. 

- Cocuğum olmadığını ve olmayacağını biliyorlardı. Eşim sağ olsun kader deyip kabullenmişti. 27 yıldır evliyim.

- Naylon torba sattım. Ankara Ostim'de bir çay ocağı açtım. Oradan gelenlerle çocuklara destek olmaya çalıştım. O zamanlar TRT'de Ferhunde Hanımlar dizisinde oynuyordum. O da bir yere kadar yetiyordu. Ama o para epey güçlendirmişti beni. Eşimle konuştum ve çocukları almaya karar verdik. Anne baba çaresiz kalınca çocuklar sokağa ve suça yöneliyor.

- 45 yaşında oğlum var şimdi. Adi Ali ama soyadını vermek istemiyorum çünkü bir yerde yönetici.

- Kız çocuklarını aldıktan sonra işin rengi değişti. Hepsiyle gurur duyuyorum ama bir kızım var; Merve Sultan Elgün şimdi savcı oldu. Iki çocuğum, sahneye koyduğum oyunda rol alıyor. 

- Karıma anneler gününde 23 demet çiçek geliyor

- Beş tane evimiz var; iki tane Istanbul'da, iki tane Ankara'da, bir tane de Buca'da.

- Su anda 23 çocuğum var. 11'i üniversitede okuyor, ufaklarım var, ortaokul lise çağında... Uşak Eşme'de Düz Köyü'nde daha ufaklar var, onlar da çoban çocuklarıyla birlikte toprağı bilerek büyüyor. 

- Küçüklerin başında bir dostumun eşi duruyor. Onun da çocukları ve torunları var. büyükler kendilerine emanet. zaten büyükler artık küçüklere sahip çıkıyor, yardımcı oluyor. zincirleme devam ediyor bu durum. 

- Ailelerin bazıları çocuklar mesleklerini eline alınca aramaya başladı. Bu çok acı. Ailelerin "ne yapıyorsun?" diye sorması lazımdı. Soranlar var da, çok az. Işe girince aramak olmaz, vicdan yapmak olmaz.

- Benim çocuklarım geçmişlerinden dolayı hayata bir sıfır yenik başlıyor. Kimileri yönetici oluyor, kimi başka pozisyonlarda görev alıyor. Cocukların geçmişleri bilindiğinde farklı davranmaya başlanıyor. Bu çocuklar sıfırdan gelme...

Bu yuregi guzel kardesimize sevgilerimizi, saygilarimizi yolluyoruz.

Ve Helal olsun diyoruz.