Popüler Yeniler
Reklamlar

Haluk Levent'in Herkesin Mutlaka Okuması ve İbret Alması Gereken Olağanüstü Güzel Hikayesi

Haluk Levent’in ‘Elfida’ şarkısı. Neredeyse herkes bilir; özellikle o dönemin gençleri. Belki de bugüne kadar bu şarkıyı aşk acısı için veya sevgiliniz için söylediniz. Fakat bu şarkı Haluk Levent’in hem duyarlılığının hem de ne kadar iyi bir insan olduğunun göstergesidir. 

Haluk Levent, bir dönem kanser hastası 16 çocuğun bakımını üstlenmiştir. Beyzanur ise bu güzel çocuklardan biri. Haluk Levent, Beyzanur ile daha 4 yaşlarındayken tanıştı ve onu çok sevdi ama bir gün hastaneye gittiğinde Beyzanur’un doktoru ‘Haluk Bey, bu kızı gözden çıkarın.’ dedi.
Bu sözün üzerine çok üzülen Haluk Levent, bir müzisyen arkadaşı ile oturup ‘Elfida’ şarkısını yazdı. Bu arada Beyzanur’a ‘Neden Elfida?’ diyorsanız eğer ‘Elfida’ Osmanlıca’da ‘gözden çıkarılan kadın’anlamına gelmektedir. Doktorun söylediği ‘gözden çıkarın’ sözü üzerine Beyzanur’a kendince Elfida adını vermiş sevilen sanatçı. Yazdığı şarkıyı onun son günlerinde, ara sıra okuyormuş Beyzanur’a. Tabi küçük kızın Elfida’nın kendisi olduğundan haberi yok. Twitter hesabında şarkı sözlerini ise şu şekilde açıkladı Haluk Levent:

O dönem de şirketlerim batmış, sözlerdeki ‘omzumda iz bırakma, yüküm dünyaya yakın’ şunu ifade etmek içindi: Ya zaten dünya kadar batmışım, sıkıntılıyım, Beyzacığım ne olur bari sen gitme demek içindi. O sözlerdeki yüzyıllardır sarılmamış kolların cümlesi, anne ve babası gece gündüz nöbetteydiler. Beyzanur’un kırılganlığından hasta yatağından dolayı sarılamıyorlardı. Gerçekten sarılabildiklerini görmedim. Sisliydi kirpiklerin ve gözlerin yağmurlu sözleri ise Beyzanur’un gerçekten hep yağmurlu gözleri vardı hayata tutunmaya çalışan…

Anlatmaya devam eden Haluk Levent, bir gece hastane personeline konser verdiğini söylüyor; Beyzanur’a iyi baksınlar diye ama o gece beklenen oluyor. Yaklaşık 4 sene direnen küçük Beyzanur, 8 yaşlarında hayata Haluk Levent’in onun için verdiği konser akşamı veda etti.

Beyzanur’un kaybının üzerinden bir yıl geçmişti ki aile bir gün Haluk Levent’i aradı ve bir kız çocuklarının olacağını haber verdi. Haluk Levent ise aileden doğacak kızın adının Elfida olmasını istedi ve öyle de oldu. Şarkıya adını veren ‘Elfida’ ismi, küçük kızda hayat buldu.

Haluk Levent’in kadir kıymet bilen bir insan olduğunun diğer bir göstergesi de bu şarkıyı ticari amaç için kullanmak istememesi ve kimseye vermemesidir. 

Paylaşalım ki güzel insanların olduğunu , hala dünyayı yaşanabilir kılan güzelliklerin varlığını herkes bilsin …