Ana Sayfa
13 Aralık 2017 ( 9582 izlenme )
Reklamlar

Haluk Bilginer'den Paylaşım Rekorları Kıran Yazı“Yolsuzluk,rüşvet hiç kimsenin umrunda değil.Tabi yönetenler de bunu bilerek davranıyor çünkü Türkiye’de herkes küçük bir işletme.Adam 2000 lira maaşıyla bir tane Doblo almış.Karısı çalışıp 1500 TL alıyor,oğlu çalışıp 1500 TL alıyor.Yaklaşık 5000 TL giriyor eve.Doblo’nun taksidi ödeniyor mu ödeniyor.Aman düzenim bozulmasın ‘Benden mi yedi ?’ diyor.Gelir dağılımının adaletsizliği üzerinden herkesi böyle bir küçük işletme gibi yaparsanız,bu insanları sarsmak, ‘isyan edin’ demek çok zordur.’Abi Doblo’nun taksidi?’ der size.Böyle bir korku.

Bu tüm dünyayı yönetenlerin hep işine gelmiştir.Mesela,aileyi çok savunurlar ve herkesin aile olmasını isterler.Aile tehlikesizdir çünkü onlar için.Aile işin içine girdiği zaman sorumluluk başlar.Bunlar dünyanın tüm yönetenleri için son derece faydalıdır.Din son derece faydalıdır.İsyan etmekten alıkoyar bunlar sizi” - Haluk bilginer

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çikolata, et ve süt ürünlerinin yer aldığı ürünler ile firma ve üretim yerleri liste halinde paylaşıldı. MHP'den AKP'ye: 100 bin TL'lik pastırmayı nerede, nasıl yediniz? BÖYLE ANNE OLUR MU!? İBB Başkanı Tayyip Erdoğan, İmamoğlu'nun yetkilerini kısıtlamaya çalışan Erdoğan'ı eleştiriyor :)