Reklamlar
Popüler Yeniler
Reklamlar

Günün bomba haberi !

18613 izlenme15 Ocak 2018

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Konya Ticaret Odası imzalı belgede, FETÖ adına faaliyet yürüten ve Konya’da örgütün yapılanma merkezi olduğu iddia edilen Mimoza Yayınları’nın 7 ortağından birinin Yavuz Atar olduğu belirlendi. Aydınlık'tan Murathan Demirkıran'ın haberine göre, konuyla ilgili olarak bilgi veren Konya Ticaret Odası yetkilileri belgeyi doğruladı. 7 ortaktan bir kısmı şu anda FETÖ’den tutuklu ya da soruşturma kapsamında firari durumda.

Yavuz Atar’ın soruşturma kapsamında ifadesinin alınmadığı, şirketin de henüz kapatılmadığı anlaşıldı.

İLİŞKİSİ YOK DENİLDİ KİTAPLARI YAYIMLANDI

Konya Ticaret Odası’nda sorgulama yapıldığında şirketin 1991 yılında kurulduğu, 6 kişinin 14 Ocak 2013 yılında şirkete ortaklığının başladığı anlaşıldı. Daha sonra şirket müdürü yapılan Esen Arslan ise bir yıl sonra 3 Şubat 2014 tarihinde 200 TL ile şirkete ortak olduğu belirlendi. Mimoza Yayıncılık’a yakın kaynaklar ise Yavuz Atar’ın şirketle kâğıt üstünde ortaklığı dışında bir bağının olmadığıni ileri sürdü.

Ancak Atar’ın Mimoza Yayıncılık’tan 2013 yılı öncesi ve sonrasındaki tarihlerde çıkan ve hâlâ yayında olan 5 kitabı bulunuyor. Atar’ın yazdığı kitaplar şöyle: "Demokraside Anayasal Değişmelerin Dinamikleri ve Anayasa Yapımı (2000), Vergi Hukuku (2000), Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Önceki Anayasalar/Karşılaştırmalı ve Notu (2008), Temel Hukuk Bilgisi (2015), Türk Anayasa Hukuku (2014).”

Bu arada Atar’ın FETÖ şüphelisi ortaklarla birlikte yazdığı “Temel Hukuk Bilgisi” kitabı 2015 yılında da piyasaya sürüldü.