Ana Sayfa
30 Aralık 2017 ( 22394 izlenme )
Reklamlar

Gül'den kendisine 'yazıklar olsun' diyen Erdoğan'a yanıt

Gül, 11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nin twitter hesabından açıklamada bulundu. Gül açıklamasında "Bir süredir basın yayın organları ve sosyal medya üzerinden bazı milletvekilleri ve ilgili troller tarafından şahsıma karşı yapılan saygısızlık, haraket ve ahlak sınırlarını aşan saldırıların son açıklamamdan sonra giderek arttığına dikkat çekiyorum. Partimizin kuruluş ilkelerinden biri olan düşünce ve ifade özgürlüğüne inanan birisi olarak, gerekli gördüğüm durumlarda görüşlerimi açıklamaya devam edeceğim" dedi.


11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 15 Temmuz darbe girişimi ve 'devamındaki terör eylemlerinin bastırılmasında yer alan sivillere' yargı zırhı veren KHK hakkında belirttiği görüşlerine gelen tepkileri değerlendirdi

"YALNIZ ORADA BİR BOŞLUK GÖRÜYORUM"

"Çok tartışıldı gördüğüm kadarıyla" diyen Gül, "Biliyorsunuz Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı, aslında o KHK'yı ben sahiplendim. Doğru amaçla ve iyi niyetle yapmış bir kararname. Yalnız orada bir boşluk görüyorum. İleride durumdan vazife çıkaracak bazıları hepimizi çok üzecek olaylara vesile verebilirler. O yüzden ufak bir düzeltmeyle bunun önüne geçilebilir, diye düşündüm. Nitekim birçok saygı duyduğumuz hukukçu da bu şekilde açıklamada bulundular" dedi.


"BİR MESELE ARAMANIN DA ANLAMI OLMADIĞI KANAATİNDEYİM"

"Bunu oraya buraya çekmenin hiçbir anlamı yok" diyen Abdullah Gül,  "Ben hayatını millet ve devlete hizmet ederek geçirmiş eski bir cumhurbaşkanıyım. Önemli konularda görüşlerimi halkla paylaşmak da bir sorumluluk benim için. Bunun arkasında bir mesele aramanın da anlamı olmadığı kanaatindeyim" diye konuştu.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yılmaz Özdil İsmail Kahraman'ı yazdı . Olay oldu ... Emel Sayın Kemal Sunal'ı yazdı...'Ölme sen benden önce' dedim, dinletemedim… Ekrem İmamoğlu valiye it dedi” videosu da montaj çıktı Ebru Şallı’nın vefat eden oğlunun mezarı başında ilginç olay!