Ana Sayfa
04 Haziran 2019 ( 12626 izlenme )
Reklamlar

Gaziantep’te Cumhuriyet düşmanı imamdan skandal ifadeler

Gaziantep’te İyinacar Cami imamı bayram hutbesinde söylediği sözlerle namaza gelenlerin tepkisini çekti. İmam, Kurtuluş Savaşı ile ilgili "Şöyle kahramanlık yapılmış, böyle kahramanlık yapılmış. Yunanlıları denize döktüler. Nerde döktüler. Hepsi yalan, keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı’yı daha sonra yeniden kurabilirdik” dedi.


Gaziantep’te bayram namazını kılmak için İyinacar Camiine gidenler hutbe sırasında cami imamının ifadeleri ile şok yaşadı.

Kurtuluş Savaşı'nda verilen bağımsızlık mücadelesi ile igili skandal ifadeler kullanan imam, “Kurtuluş mücadelesinde bizi kandırdılar. 1.İnönü’de şöyle zafer kazandılar, 2.İnönü’de şöyle zafer kazandılar. Sakarya’da şöyle zafer kazandılar. Şöyle kahramanlık yapılmış, böyle kahramanlık yapılmış. Yunanlıları denize döktüler. Nerde döktüler. Hepsi yalan, keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı’yı daha sonra yeniden kurabilirdik” dedi. 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA 

Görüntülerin yayınlanmasının ardından Gazintep Valiliği bir açıklama yaparak Cumhuriyet düşmanı imamm hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. 

BASIN AÇIKLAMASI
İlimiz Şahinbey ilçesi İyinacar Camisinde bayram namazında yapılan vaazla ilgili sosyal medya ve basında yeralan haberler üzerine soruşturma başlatılmıştır.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekrem İmamoğlu'nun esnaf ziyareti 'Vatandaşı tokatlıyor' diye servis edildi Yılmaz Özdil'den olay yaratacak bir yazı...Mutlaka okuyun! Uğur Dündar'ın bugünkü yazısı Ekrem İmamoğlu hakkında Caminin tam karşısında arazisi olan adam, bir genelev inşa etmeye başlamış ...