Popüler Yeniler
Reklamlar

Faydasını Gören Aspirin Almaya Koşuyor

Aspirin maskesinin cilt üzerinde çok sayıda olumlu etkisi vardır, cildi yağ ve akneden arındırır. Hatta aknelerin bıraktığı izleri bile yok eder. Aspirinin bunca olumlu etkisinin yanı sıra aspirin kullanımına ilişkin de bilgi sahibi olmak gerekir. Neticede, aspirin eczanede bulundurulan bir ilaçtır ve tedavi amaçlı kullanılır; peki cilt için kullanılması doğru mudur?

Aspirin maskesi uygulamanın bir zararı yoktur, çünkü bu maskenin çok küçük bir kısmı cilt tarafından emilir. Aspirin maskesi uygularken aşağıda belirtilen talimatlara uyarsanız en iyi sonuçları alabilirsiniz.Özel olarak formüle edilmiş bir aspirin yüz maskesi ya da kaplanmamış, toz halinde aspirin tabletleri aşağıda belirtildiği şekilde kullanabilirsiniz (Kaplanmış tablet kullanırsanız tabletleri ezip toz haline getirmeniz gerekecektir)

Sivilcelere iyi gelen aspirin maskesi Cildinize doğal peeling görevi gören aspirin ile hazırladığınız bu maskeyle siyah nokta ve sivilcelere elveda…Peki uygulaması nasıl,Aspirin maskesini haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.Aspirin maskesi sivilce ve aknelere iyi geliyor, siyah noktaları azaltıyor ve gözenekleri sıkılaştırıyor.:

Malzemeler:4 aspirin1 kaşık su1 çay kaşığı balSığ bir kabın içine veya avucunuzun içine iki ila dört tablet aspirin koyun. Tabletleri maske kıvamına getirecek kadar su ekleyin.Alternatif olarak, yüzünüzü ıslatıp tabletleri yüzünüzün tamamına dairesel hareketler yaparak sürebilirsiniz. Yüzünüzdeki ıslaklık tabletlerin çözünmesini ve yüzünüzün tümüne eşit yayılmasını sağlayacaktır. Bir adet tablet ya da gerektiği kadar kullanın.Maskeyi yüzünüzde 5 ila 15 dakika ya da kuruyuncaya kadar bekletin.

Yüzünüzü suyla nazik bir şekilde dairesel hareketler yaparak yıkayın. Alternatif olarak, maskeyi yüzünüzden küçük bir havluyla da çıkarabilirsiniz.Eğer aspirini tablet halinde kullanmak zor gelirse ve aspirin yüzünüze sürerken kayıp duruyorsa, maskeyi daha yapışkan kıvama getirecek ve cildinize daha iyi nüfuz etmesini sağlayacak bir şeye ihtiyaç duyarsınız. Bu durumda tabletleri ezip içine bal, aloe vera, hatta yoğurt ekleyin. Maskeyi yüzünüzde gerektiği kadar bekletin ve sonra yüzünüzü yıkayın

Aspirin tabletlerini sirkeyle karıştırıp antiseptik olarak da kullanabilirsiniz. Bu uygulama cildinizi canlandırır ve cilt için doğal bir sıkıştırıcı vazifesi görür.Aspirin maskesi uygulamadan önce aşağıda belirtilenlere dikkat edilmesi gerekir:Eğer çok hassas bir cildiniz varsa aspirin maskesi cildinizin kızarmasına neden olabilir. Böyle bir sonuç alındığında cilde tekrar maske uygulanmamalı ya da daha az sıklıkla maske yapılmalıdır.

Çok kuru ciltler için maske ayda sadece 2 ila 3 kez yapılmalıdır. Böylece cilt tahrişi önlenmiş olur.Maske uygulamasından hemen sonra, ciltteki kuruluğu yok etmek için cildi nemlendirmek gerekir.