Ana Sayfa
23 Şubat 2018 ( 6047 izlenme )
Reklamlar

Esad Ordusu adım adım ilerliyor... Orayı ele geçirdiler

Türkiye'nin, Suriye'nin Afrin bölgesinden çıkarmak için sınır ötesi harekat başlattığı YPG'lilerin komutanı, Halep'teki YPG'lilerin Afrin bölgesine gittiğini, bundan dolayı Suriye hükümetinin, Halep'in YPG kontrolü altındaki kesimlerinde denetimi yeniden ele geçirdiğini söyledi.


Halep'teki YPG'nin sözde komutanı Furat Halil Reuters'a gönderdiği mesajda "Biz Halep'ten Afrin kantonuna gittik. Dolaysıyla Halep'in doğu bölümleri Suriye rejiminin kontrolü altına girdi" dedi.

Öte yandan Sputnik'e demeç veren Suriye ordusundan bir kaynak, YPG ile Suriye ordusunun Tel Rifat'ın kontrolünün orduya devredilmesi konusunda mutabakat sağladıklarını duyurdu. Suriye ordusundan kaynak, ordu güçlerinin ilerleyen saatlerde kasabaya gireceğini belirtti. Daha önce YPG'nin Halep kentinde elinde tuttuğu yerleri Suriye hükümet güçlerine teslim etmesi konusunda anlaşma sağlandığı belirtilmişti.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İBRETLİK YAŞANAN BİR OLAY ( MIŞ ) Yılmaz Özdil;Meral Akşener'e imza verenlerin fetocu olduğunu söyleyen Devlet Bahçeli, tek tek isimlerimizi sayarak Erdoğan:Herkes iş bulacak diye bir şey var mı?... ALKIŞŞŞŞŞŞŞŞ İmamoğlu bir vaadini daha gerçekleştiriyor