Popüler Yeniler
Reklamlar

Erdoğan hep sustum artık yeter

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul seçimlerinde itiraz sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. İstanbullunun iradesini yok sayan açıklamalarda bulunan Erdoğan, İstanbul seçimlerinin yenilenmesini istedi.

“Bütün çabalarımız milletin oyunun kıymetini millete iadedir” iddiasında bulunan Erdoğan, “Usulsüzlüklerle, hukuksuzluklarla bir 31 Mart’ı kurban etmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı. 

“İstanbul ve Ankara’da seçimler yapılmıştır. Biz Ankara’da itiraz yapmadık” diyen Erdoğan, “İstanbul’da hileler ve yolsuzluklar var” iddiasında bulundu.

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ben halkımın oyunun arkasını takip etmek onun sonucunu kovalamak zorundayım. 28 binden 13 bine kadar bu sayımlarda oylar düşüyorsa burada yolsuzluğun olduğu apaçık ortadayken bunu kovalamayalım mı? Vatandaşım bana şunu söylüyor; bu seçim yenilenmeli.”

“Şimdi kadar sustum ama artık yetti” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Yolsuzluk var bu apaçık ortada. Milli irade nasıl bir karar veriyorsa başım gözüm üstüne deriz. Çok açık net, memur noktasında sandıkta memur değil de bankadaki sözleşmeli işçiler o sandıklarda görevlendirilirse bunun üzerinde hâlâ niye düşünüyoruz. Peki ne diyorlar, bunu bizden kaymakamlar istedi, eğer kaymakam böyle bir yanlış yaptıysa sen bu yanlışı uygulamak ve bu yanlışa hak vermek zorunda değilsin. Yasa 657 diyor bunlar 657 değil bankada çalışan işçi” diye konuştu.

Yolsuzluk olduğu iddiasını yineleyen Erdoğan, “Sadece YSK’nın bu şaibeyi ortadan kaldıracak milli iradeye bu zemini hazır olmaktır. Ortada bir yolsuzluk var. Bu yolsuzluğun ortadan kaldırılması ve hem YSK’yı aklayacaktır hem de milletimizin gönlü ferah hale gelecektir” dedi.