Ana Sayfa
12 Ocak 2020 ( 28794 izlenme )
Reklamlar

Eksi manken Tuğçe Kazaz'ın 12 nAralık 2019 tarihinde Youtube kanalından

Eksi manken Tuğçe Kazaz'ın 12 Aralık 2019 tarihinde Youtube kanalında Atatürk ve Kemalizm ile sarf ettiği sözler yargıya taşındı. 

Avukat Turgay Özcan, Tuğçe Kazaz'ın Youtube kanalında yayınladığı videosunda,  “Kemalizm ile arasına mesafe koyamayan Allah ile arasına mesafe koyar” cümlesi nedeniyle hakkında işlem yapılması istemiyle savcılığa başvurdu. 

Avukat Turgay Özcan, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunduğu dilekçesinde, Kazaz'ın Atatürk düşmanlığını körükleyerek, Atatürk düşmanlığını geniş kitlelere yaymaya çalıştığı aktarıldı.

Dilekçenin devamında şu ifadelere yer verildi:   Şüpheli tüm ülkede tanınan eski bir mankendir. 2001 yılında düzenlenen Miss Turkey Güzellik Yarışmasında birinci seçilerek ünlü olmuş, din değiştirmesiyle gündeme gelmiştir. Son dönemde ise Atatürk ve onun hatırası üzerinden sansasyonel beyanlarda bulunarak gündeme geleme çabasındadır. Şüpheli cumhuriyetin değerlerini ayaklar altına almış, çağdaş yaşamı ahlaksızlık olarak nitelemiştir. Ne Kemalizm bir dindir, ne de Atatürk ilah. Kazaz beyanlarıyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği ve Atatürk'ün manevi hatırasına sistemli olarak hakaret ettiği ortadadır. Atatürk'ü İslam düşmanı olarak niteleyerek insanların dini duygularını da istismar eden şüpheli bundan faydalanarak Atatürk karşıtlığını körüklemeye çalışmaktadır. Bu nedenle şikayette bulunmak zaruri olmuştur" denildi. 

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ne güzel ÖĞRETMENSİN SEN Bayrama 4 gün kala Tüm Türkiye’yı Rahatlatan açıklama bakandan geldi! Murat Alan: "O hizaya gelmeyen genarellariniz var ya Erdoğan'ın arkasında Eşek gibi saf tutuyorlar" Bilal Erdoğan'ın imzaladığı o belgeler CHP'nin elinde