Ana Sayfa
13 Haziran 2019 ( 35828 izlenme )
Reklamlar

Ekrem İmamoğlu'ndan Fatih Portakal'a şok cevap

”İMAMOĞLU’NDAN ‘TAVSİYE’Lİ YANIT Portakal’ın bu sözlerine İmamoğlu’ndan yanıt geldi. İmamoğlu ‘Kentsel Gelişim Çözümleri’ başlıklı toplantıda yaptığı açıklamalar sırasında kendisine konu ile ilgili gelen soru üzerine “Ben ne söylediğimi biliyorum. Ne söylediğimi net olarak ifade ettim zaten.” dedi. İmamoğlu, yanıtının devamında gazetecilere de “Sizin projelerimizi anlatma sorumluluğunuz var. Medyaya tavsiyem bu konuya yönelmek yerine, projelerimizi halka anlatmaları.” diye seslendi.

NE OLMUŞTU?

Süleyman Soylu ‘O hakaret görüntülerini yayınla’ dedi… Fatih Portakal’dan herkesi şaşkına çeviren cevap geldi

FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi Seddar Yavuz’a hakaret ettiği iddiasını sürdürdü Portakal, 6 Haziran tarihinde olayla ilgili haberi FOX TV’de sunarken, siyasetçilerin sağlam bir sinir yapısına sahip olmaları gerektiğini belirtmiş ve “Ekrem İmamoğlu o sözleri söyleyemez. Devlet hepimizin devleti, vali de hepimizin valisi. Siyasetçinin valiye böyle sözler söyleme hakkı olamaz.” demişti. Portakal’ın İmamoğlu’nun ‘it’ dediğini kabul ettiğini ima eden bu sözleri üzerine kamuoyundan “Öyleyse görüntüleri yayınla” çağrısı yapıldı. Portakal da bunun üzerine “O görüntüyü ben izlememiş olsaydım ben o cümleleri etmezdim” deyip şu ifadeleri kullandı: “Ben 6 Haziran günü o cümleleri kurarken o hakaret ettiği cümleleri kurarken gerçekler üzerine bunu söylüyordum. Kulaklarımın ne duyduğunu ben biliyorum çünkü RTÜK denilen bir kurul var ve bazı ifadeleri yayınladığınızda basın yoluyla bu hakaretin yayılması kapsamında alıp size uyarı ceza verebiliyor. Ben böyle bir gerçekliği duymasam 6 Haziran günü o cümleleri kurabilir miyim?”“Ben 6 Haziran günü o cümleleri kurarken o hakaret ettiği cümleleri kurarken gerçekler üzerine bunu söylüyordum. Kulaklarımın ne duyduğunu ben biliyorum çünkü RTÜK denilen bir kurul var ve bazı ifadeleri yayınladığınızda basın yoluyla bu hakaretin yayılması kapsamında alıp size uyarı ceza verebiliyor. Ben böyle bir gerçekliği duymasam 6 Haziran günü o cümleleri kurabilir miyim?

kaynak:halkweb

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmamoğlu'nun İlk icraati bakın ne oldu Bergüzar Korel isyan etti...Susmayın artık! Susmayın...Sizlerden destek bekliyor mutlaka izleyip,paylaşalım! Mahir Ünal, canlı yayında açıklamalarda bulundu Üzücü haberi Genco Erkal verdi Suat Ülhan hayatını kaybetti.