Popüler Yeniler
Reklamlar

Ekrem İmamoğlu, İstiklal Gazisi dedesinin mezarını ziyaret etti!

Ekrem İmamoğlu, İstiklal Gazisi dedesinin mezarını ziyaret etti!

Ekrem İmamoğlu'nun, İstiklal gazisi dedesi Hacı Mevlüt İmamoğlu'nun mezarı başında Kuran-ı Kerim okundu.

Seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünyaya geldiği Trabzon'un Akçaabat ilçesinde Cevizli Köyü'ne doğru yola çıktı.

Köyünde sevgi seliyle karşılanan İmamoğlu, önce aile mezarlığında dua etti, sonra doğduğu evin balkonundan köylülerine konuştu ve ''Benim iyilik damarım, herkesi terbiye eder. Benimle ilgili ismini ağzına alanlar oluyormuş, üzülüyorum. Allah, herkese iyi düşünce versin." dedi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon'a ulaştıktan sonra Akçaabat'a bağlı Cevizli Köyü'ne doğru, uzun bir araç konvoyu eşliğinde yola çıktı. Köye giden yolları tutan bazı vatandaşlar, otobüsten inmesini sağladıkları İmamoğlu'yla fotoğraf çektirip, desteklerini iletti. İmamoğlu'nu, köy girişinde de coşkulu bir kalabalık karşıladı. Köyün bütün sokakları araçlarla dolarken, 60 haneli beldede sokaklarda trafik oluştu. İmamoğlu'na sarılan köylü kadınlar, hemşehrileri seçilmiş İBB Başkanı'na sevgilerini gösterdi. İmamoğlu, yoğun ilgi altında aile mezarlığına ulaştı.

İSTİKLAL GAZİSİ DEDESİNİN MEZARINI ZİYARET ETTİ

İmamoğlu'nun, İstiklal gazisi dedesi Hacı Mevlüt İmamoğlu'nun mezarı başında Kuran-ı Kerim okundu. Kuran-ı Kerim'i, İmamoğlu sülalesinden Cemal İmamoğlu okudu. Daha sonra sözü alan İmamoğlu, mezarlıkta toplanan vatandaşları, kendi ailesinin ölmüşleri ve köylülerinin yakınlarını Fatiha okumaya çağırdı. İmamoğlu, yaklaşık 300 metre uzaklıktaki doğduğu eve, yoğun ilgi nedeniyle 1 saatte ulaşabildi. İmamoğlu, evinin önünde, ''Ekrem Başkan'' ve ''Her şey çok güzel olacak'' tezahüratlarıyla karşılandı. 4 Haziran 1970 doğumlu İmamoğlu, konuşmasını, tam da doğum gününde, dünyaya geldiği doğduğu evin balkonundan, yaptı. İmamoğlu, konuşmasında özetle şunları söyledi:

''ALLAH NASİP ETTİ, İSTANBUL'DA GÖREV ÜSTLENDİK''

''Burada akrabalarım, köylülerim ve komşularım var hem benim köyümden hem de çevre köylerden. İskenderli'den benim şehit babası bir ağabeyim var. Evine de gitmiştim. Allah razı olsun ondan. Onun evlatları sayesinde biz buradayız. Bugün baba ocağına geldim, çünkü ben özledim. Benim köyüm ve doğduğum ev burası. Çocukluğumun 4-5 yılı burada geçti. Sonra Yıldız Köyü'ne taşındık. Şu köyde 17 yaşına kadar yaşamış bir kardeşinizim. Allah nasip etti, İstanbul'da büyük bir görev üstlendik. Bunun güzel tarafı şu: insan kökünden, kendinden, geçmişinden, eşinden, dostundan, ahlakından, yaşamından, çevresinden, komşularından emin oldu mu, bu kadar referans oldu mu… Boş konuşuyor millet, boş. Benim için esas olan, biriktirdiğin dostluklar, akrabalıklardır, eştir, dosttur.''


Kaynak Cumhuriyet