Ana Sayfa
28 Haziran 2019 ( 19099 izlenme )
Reklamlar

Ekrem İmamoğlu aleyhinde bildiri okuyanlar ilk kez konuştular.

3 Haziran seçimi öncesinde İBB binası önünde İmamoğlu aleyhinde bildiri okuyanlar ilk kezkonuştu. Açıklama yapan personeller "Talimatla oradaydık" dedi.

 

23 Haziran seçimi öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi binası önünde Ekrem İmamoğlu aleyhinde bildiri okuyanlar ilk kez konuştular. Açıklama yapan personellerin Posta yazarı Tolga Işık'a "Bize ne için orada olacağımız söylenmedi. Talimatla oradaydık" dediğini aktardı.

 

Işık, "İBB'de genel af yok" başlığıyla yayımlanan yazısında belediye önünde bildiri okuyanların açıklamalarını paylaştı. Işık, şu ifadeleri kullandı:

 "İBB önünde bildiri okuyan çalışanlardan iki gündür mesajlar yağıyor. Diyorlar ki 'Bize ne için orada olacağımız söylenmedi. Şu saatte burada olacaksınız olmazsanız işinizden olursunuz diye talimat geldi. Mecburen gittik.'

 

Doğru mu değil mi, işler terse dönünce mi böyle söylüyorlar bilemem. Ama kendilerinden gelen bilgi aynen bu. Muhtemelen bu eylemleriyle ilgili İBB'de bir disiplin süreci başlatılacaktır. Sürecin sonunda çalışanlar tehditle oraya getirildiyse tehdit edenlere, gönüllü geldilerse bizzat kendilerine ceza verilebilir."

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nevşin Mengü yazdı;Vatanını vatandaştan koruyan eli sopalılar Muharrem İnce, Muharrem İnce’yi anlatıyor… Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Muharrem İnce’nin Beştepe’ye giderek Sokağa çıkma yasakları bitiyor! İşte o tarih