Ana Sayfa
16 Aralık 2017 ( 4254 izlenme )
Reklamlar

Devlet Bahçeli Rıdvan Dilmen’e çattı, Deniz Gezmiş’i terörist ilan etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Rıdvan Dilmen’in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı Deniz Gezmiş’e benzetmesiyle ilgili “Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanı bir dönemin teröristiyle özdeş kabul edilemez” dedi.


Bahçeli, Dilmen’in bir soru üzerine yorum yaparken hatalar ve yanlışlara sürüklendiğini söyledi.

“Sahadaki şeytanlığı siyasete taşımasın” diyen Bahçeli, şöyle devam etti: “Türkiye cumhurbaşkanına ‘parkasız Deniz Gezmiş’ ifadesi ne Türk milletine yakışır ne cumhurbaşkanına yakışır ne de cumhurbaşkanlığına yapılan yalakalığa yakışır. Türkiye cumhurbaşkanı bir dönemin dönemin teröristi ile özdeş kabul edilemez. Kendisini Türk milletinden özür dilemeye davet ediyorum.”

Eski futbolcu Dilmen, dün katıldığı bir TV programında Erdoğan hakkında şunları söylemişti: “Ben Tayyip Erdoğan beye baktığımda parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum. Deniz Gezmiş de ‘Kahrolsun emperyalizm’ diyordu, TamamErdoğan da emperyalistlerle mücadele ediyor.”

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekrem İmamoğlu'nun çağrısına ilk yanıt Demet Akbağ'dan İngiliz Independent on Sunday gazetesi, bugün yayınladığı İETT'de İlk incelemede bir dizi usulsüzlük tespit edildi. Diş Çürümesini kökünden kurutan keşfe imza attılar