Ana Sayfa
23 Ekim 2018 ( 14576 izlenme )
Reklamlar

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ANDIMIZA HAKARET !

Erdoğan, Danıştay’ın Andımız kararı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Danıştay’ın yetki aşımı yaptığını belirterek, “İstiklal Marşımız dışında bir ant tanımıyoruz, tanımayacağız.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Danıştay’ın Andımız kararı ile ilgili konuştu. Erdoğan, Bu karar, birtakım eski hastalıkların hala bünyemizde yaşadığını gösteriyor.” diyerek, “Bize göre milletimizin en büyük ve en etkili andı İstiklal Marşımızdır. İstiklal Marşımız dışında bir ant tanımıyoruz, tanımayacağız.” İfadelerini kullandı.

Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Bizim kimseyi ne kurum ne isim olarak hedef almamız söz konusu değildir. Sosyal medyadaki kimi açıklamaların yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını düşünüyorum ve üzülüyorum.

Andımız geride bıraktığımızı sandığım bir konuydu. 2013’te bunu çözmüştük. Yetki aşımı yaparak maalesef bu düzenlemeyi iptal etmiştir. Türkiye’yi hak etmediği bir tartışmanın içine sürükleyen bu karar, eski hastalıkların yaşadığını gösteriyor. Tek parti CHP’si döneminde başlatılan uygulamayı hala sürdürmeyi çalışmak yanlıştır. Andın ilk halini Türk Ocaklarını kapatmasıyla, üniversitelerini perişan etmesiyle bilinen tıp doktoru Reşit Galip yazmıştır. Türkçe Ezan zulmünün de mimarıdır. Milletimizin en etkili andı İstiklal Marşıdır. Bunun dışına bir and tanıyoruz, tanımayacağız.

Ben Türk’üm ama Türkçü değilim. O başka bir şey, o başka bir şey. Irkçılık bizim dinimizde yasaklanmıştır. Her etnik unsur kendi etnik unsuruyla iftihar edebilir. Sizin Türkçülük yapma hakkınız var ama benim Kürt vatandaşımızın Kürtçülük yapmak hakkı doğar. Asla bunu ırkçılık yapma boyutuna taşımayalım. Bunu yaptığınız anda ayrımcılık yapmış olursunuz. AK Parti olarak bu yanlışa düşmedik.

Türkiye Cumhuriyeti devleti 81 milyonun ortak devleti olduğuna göre, sembolik unsurların hepimizi kucaklaması gerekir. Rabiamız budur. Tek millet. Kökenine, bölgesine bakmaksızın 81 milyon vatandaşımızın tamamını ifade ediyoruz. Ayrımcılık yok. Tek bayrak. uğrunda dedelerimizin ve evlatlarımızın kan döktüğü istiklalimizin alameti farikasını olan değerini vurguluyoruz. Tek vatan derken, 780 bin kilometre vatan toprağının hepimize ait olduğunu söylüyoruz. Tek devlet derken maziden atiye uzanan köprü üzerindeki Türkiye Cumhuriyeti’nden başka devlet tanımadığımızı belirtiyoruz.”

KAYNAK:İGCNEWS

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yılmaz Özdil gene gediğini koydu lafları .. Erdoğan'a oy veririm...!Paylaşalım... Avukat Feyza Altun, AKP’li Orhan Miroğlu’na öyle bir cevap verdi ki… Corona virüse yakalanan Haydar Baş yoğun bakıma alındı Elma Sirkesinin 16 Muhteşem Faydası