Ana Sayfa
26 Ekim 2018 ( 9081 izlenme )
Reklamlar

Cehennem dedikleri bu olsa gerek!

Cehennem dedikleri bu olsa gerek! Başka yerde aramaya gerek yok."
Faşizmin baskının zulümün ve işkencenin olduğu her yer cehennemdir.

19. İdam Sırası
Tarih 15 Aralık 1941. 
Yer Letonya. 
Fotoğraftaki zorla kıyafetleri çıkarılmış olan kadınlar, kış olmasına rağmen çırılçıplak idam sırasında bekletiliyor. 
Soğuktan ve korkudan birbirlerine sığınmışlar. Ölüme doğru yürüyorlar. Kendi ölümlerine .. Derilerine çarpan keskin rüzgâr, cinayet peşinde koşan bir katilden farksız. Tene her değdiğinde vücudu yakan soğuk bir rüzgâr. Daha önce toprak yüzü görmemiş küçük beyaz ayakları dikenlerin üzerinde kana bulanmış .. Havayı esrarlı bir ceset kokusu sarmış. Bu saatten sonra neye inansınlar ki. Umudun olduğuna mı? İnsanlığa mı? Neye bel bağlasınlar, kimden yardım istesinler?
Askerler üzerlerine doğru atış talimi yapıyor. Vurulanlar hem kan kaybederek hem de soğuktan titreyerek acı içinde can veriyor.
Askerler ölmeyen birini görürse, o an üzerine atlayıp onu boğuyor. Arkada yığınla toprağa düşmüş ölü beden var. Her saniye onlara bir yenisi ekleniyor. Hepsinin yüzü daha o kadar canlı ki henüz hiçbiri soğumamış. 
Faşist Hitler Almanyası'nda başta Yahudiler olmak üzere komünist, sosyalist, demokrat, sendikacı ve bilumum muhalif, buna benzer ve daha kötü yollarla işkenceyle öldürülmüştür!
.
umudu öldürüyorsunuz, sevdiklerini, hayallerini .. sadece bir insan ölmüyor! 
ve diğer bir idam şekli olan Hitler'in kadınları gaz odalarına toplayıp toplu ölümler gerçekleştirdiğini biliyorken böyle bir durumda, gaz odalarında öldürülmek mi fırınlarda yakılmak mı kolay bir ölüm diye düşünüyorum!"

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına konuk olan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Anadolu Jet'in Adana-Ankara seferine binen Kılıçdaroğlu'nun, vatandaşlarla HÜSNÜ MAHALLİ BU YAZISIYLA SARAYI SALLADI ! Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan AKP'ye mesaj: Ayrılanlar olabilir...