Bülent Arınç'ın para yardımına sosyal medyada tepki yağdı

26123 izlenme05 Temmuz 2019
Reklamlar

PARA YARDIMI YAPACAK

Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında yeni oluşturulan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'na üye olarak atanması ve maaşına yapılan zam hakkında açıklamalarda bulundu. Arınç konuşmasında, "Buradan gelecek olan para ne kadarsa yarısını burs, yarısını da KHK'larla mağdur olan binlerce kişi var. Daire başkanı adam, dava açılmamış, takipsizlik kararı alınmış, ama görevine iade edilmemiş. Bir kısmının eşi evlere temizliğe gidiyor, yumurta satıyor. KHK'larla işlerinden atılmış, beraat kararı almış, koğuşturmaya yer olmadığı kararı alınmış insanlar var.Benim çevremde, ailemden insanlar var. Yoksa ceza alanlarla ilgili bir şey demiyorum." dedi.

YARISI BURS YARISI KHK MAĞDURLARINA

Arınç, Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden yarısını burs, yarısını da KHK mağdurlarına vereceğini söyledi. Arınç şöyle konuştu: "Binlerce kişi var. Daire başkanı adam, dava açılmamış, takipsizlik kararı alınmış, ama görevine iade edilmemiş. Bir kısmının eşi evlere temizliğe gidiyor, yumurta satıyor. KHK'larla işlerinden atılmış, beraat kararı almış, koğuşturmaya yer olmadığı kararı alınmış insanlar var.Benim çevremde, ailemden insanlar var. Yoksa ceza alanlarla ilgili bir şey demiyorum."

KHK mağdurları Bülent Arınç'a BAĞIŞ YAPMA MAĞDURİYETİ GİDER  dediler ve tepki gösterdiler.

loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu sabah ilk işiniz bunu okumak olsun Başbakan yardımcısından skandal açıklama ! İmamoğlu: Seneye deniz festivali organize ediyoruz Ahmet Hakan, “Tam bir cumhuriyet kadını” vurgusunun altında...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yılmaz Özdil ''Afrinka Fatihi''ni yazdı paylaşım rekoru kırdı.