Ana Sayfa
12 Ocak 2018 ( 21526 izlenme )
Reklamlar

BU HATAYA DÜŞMEYİN !

Dondurucuda gözünüze aniden çarpan o donmuş tavuk parçasını akşam yemeğine en güvenli şekilde nasıl yetiştirebilirsiniz?
Bırakın Buzdolabında ÇözülüversinÇözme yöntemlerinin en kolay ve güvenlisi bu: Sadece donmuş tavuğu buzdolabına atmanız yeterli. Bu şekilde hem sıcak ortamda bakteri üreme riskini önlüyorsunuz hem de suyunu salmadığı için tavuğun tadını muhafaza etmiş oluyorsunuz.

Tek sorunu ise bunu ancak önceden planlı bir hayatınız varsa başarabilirsiniz. Yarım kilo tavuğun buzdolabında çözülmesi aşağı yukarı 5 saat alıyor, sonrasında 2-3 gün kadar daha da buzdolabında saklanabiliyor. İşe gitmeden buzdolabına atmayı hatırlarsanız akşama hazır olacaktır, sonra canınız bir anda tavuk yerine burger çekerse de sorun değil, daha 2-3 günlük karar verme süreniz var.

Güzel, ama şahsen tavuğa endeksli bir hayat bana göre değil. Açık olmak gerekirse, ‘gelemem tavuğum bozulacak’ gibi bir bahaneyi hayatıma sokmak istemiyorum. Ama isteklerinize güveniyorsanız sizi tutmayayım.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ahmet Takan'dan Çarpıcı Yazı 24 Haziran Seçimleri'nden sonra AKP Meclis'te ana muhalefet partisi olabilir... Canlı yayında... ŞOK OLACAKSINIZ FETÖ'nun Babası Bakın Kim Çıktı AKP'de 'Yüzde 2 paniği'