Ana Sayfa
26 Aralık 2017 ( 13752 izlenme )
Reklamlar

BOMBA İDDİA ABDULLAH GÜLÜN ÇIKIŞM YAPMASI AN MESELESİ ! SİLİNMEDEN PAYLAŞ !

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski danışmanı Ahmet Takan, AKP'de- Abdullah Gül'ün çıkış yapmasının "an meselesi" olduğunun konuşulduğunu ileri sürdü.

Takan'ın Yeniçağ gazetesinde yayınlanan bugünkü "Saray, Bahçeli'den kurtulmak için yeni formül buldu!.." başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

Kaotik bir ortamda gerginliğin artarak devam ettiği siyasetin kulislerinde -özellikle AKP'de- Abdullah Gül'ün çıkış yapmasının "an meselesi" olduğu konuşuluyor. İktidar kulislerinden pompalanan söylentilere göre, Abdullah Gül, R. Erdoğan'a "gidişatın çok kötü ve tehlikeli olduğunu, bundan vazgeçmesi gerektiği" konusunda çok dil dökmüş ancak "dinletememiş." Yine iddialara göre, "Abdullah Gül, yakında, bir yanına Ali Babacan'ı diğer yanına eski bir yüksek yargı organının başı olan ismi alarak açıklama yapmaya hazırlanıyor"muş!.. Dediğim sırada... Abdullah Gül'ün sosyal medya üzerinden son KHK'larla ilgili gayet nazik kıvamda yaptığı açıklama, haber kanallarının ekranlarına alt yazı olarak düştü. Dur bakalım ne olacak?..


11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 696 sayılı KHK'daki tartışılan maddeye yönelik eleştirilerde bulundu. Gül, "Hukuk diliyle bağdaşmayan muğlaklık, hukuk devleti anlayışı açısından kaygı vericidir" açıklamasında bulundu.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün Resmi Gazete'de yayımlanan ve "sivillere ceza muafiyeti" içeren 696 sayılı KHK'yla ilgili olarak Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Gül, söz konusu düzenleme hakkında, "Hukuk diliyle bağdaşmayan muğlaklık, hukuk devleti anlayışı açısından kaygı vericidir" ifadelerini kullandı.

Gül'ün ifadeleri şu şekilde: 

"15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne karşı arkasına bakmadan sokağa çıkıp direnen kahraman vatandaşlarımızı koruma amacıyla çıkartıldığını düşündüğüm 696 sayılı KHK’nın yazımındaki hukuk diliyle bağdaşmayan muğlaklık, hukuk devleti anlayışı açısından kaygı vericidir."

"İlerde hepimizi üzecek olaylara ve gelişmelere fırsat vermemek için gözden geçirileceğini ümit ediyorum."

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Asgari Ücretin 1603 Lira Açıklanmasından Sonra Paylaşım Rekorları Kıran Fıkra İBB’den sosyal medyayı sallayan paylaşım Mansur Yavaş, EYT’liler için harekete geçti Emin Çölaşan'dan bilinmeyen gerçeklerle Abdülhamit yazısı...Mutlaka okunmalı!