Ana Sayfa
09 Haziran 2022 ( 19 izlenme )
Reklamlar

Birlikte kaçan mahkum ve görevlinin kaldığı motel odası artık popüler

Alabama odaklı haber portalı AL.com'un motelde çalışan ve adı açıklanmayan bir resepsiyon görevlisinden aktardığı üzere, Motel 41'in zemin katında yer alan 150 numaralı oda amacıyla şu anda en az 60 şahıstan meydana gelen bir bekleme listesi var.

Akraba olmayan Vicky ve Casey White, Lauderdale County Hapishanesi'nden kaçmış ve odayı kolluk kuvvetlerinden saklanmak amacıyla mola yeri olarak kullanmıştı.
Hapishane görevlisi Vicky White ve hapishanede mahkum olan Casey White, 29 Nisan'da cezaevinden kaçtıktan sonra bir haftadan uzun vakit boyunca çift kişilik yatak ve kablolu televizyon gibi olanaklar yayınlayan bu odada kalmıştı.

İkili 9 Mayıs'ta Indiana'ya bağlı Evansville'deki motelden de kaçmayı başarmıştı.

Moteldeki resepsiyon görevlisinin AL.com'a söylediği üzere moteldeki odaların gecelik konaklama fiyatı 63 dolar civarında.

Görevli, 150 numaralı odanın şu anda daha yüksek bir fiyattan rezerve edilip edilmediğiniyse teyit etmedi.

White'lar bir Cadillac sedanla kaçmış ama motelden yalnızca aşağı yukarı üç kilometre ötede polis doğrultusunda köşeye sıkıştırılmıştı.

Vicky White yakalandıktan sonra kendini vurarak intihar etmişti. Casey White ise tutuklanarak Alabama'ya geri gönderilmişti.

Polisin aktardığına göre, yetkililer hapishanedeki telefon görüşmesi girdilerinin White'ların konuşmalarını meydana çıkarmasının sonrasında ikilinin temas içerisinde olduğunu öğrenmişti.

Islahevi memuru Vicky White, Casey White'la 2020'de Lauderdale County Islahevi'nde tanıştılar. Casey tesise dönmeden evvel geçici olarak eyalet hapishanesine nakledildiğinde de Vicky onunla temasını sürdürmüştü.

Yetkililer Vicky White'ın 5. defa Yılın Çalışanı mükafatını alabilmek üzere olduğunu ve ıslahevi memuru olarak çarpıcı bir sicili olduğunu aktarmıştı.

Fakat Vicky White'ın ölümünün sonrasında yürütülen tahkîkat memurun Casey White'a çoktan yiyecek vermek de dahil olmak üzere ayrıcalıklı muamele yaptığını meydana çıkarmıştı.

Ağırlaştırılmış cinayet suçlaması yöneltilen zanlı Casey White evvel suçu kabul etmiş ama daha sonra 2015'te iki çocuk annesi 58 yaşındaki Connie Ridgeway'i öldürdüğüne dair itirafını geri çekmişti.

Zanlı, şiddet sahibi olan bir dizi diğer suçtan hüküm giymişti.

Şu anda 10 günlük hapisten kaçışıyla alakalı tahkîkatda DNA örneği vermesi emredildi.

Mahkeme girdilerinin gösterdiği üzere, 38 yaşındaki mahkumdan 21 Mayıs'a kadar ya da "mümkün olan en kısa vakitte" örnek paylaşması istendi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'de tarım dışı istihdam Nisan'da beklentiyi aştı BURHAN AKDAĞ DUYURDU ÜNLÜ SANATÇI HAYATINI KAYBETTİ Huzur Evinde yaşıyordu... Ünlü isim Hayatını kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti öncesinde açıklama yaptı