Popüler Yeniler
Reklamlar

Bir Canın Bedeli Kaç Paradır ?

Aladağ’da 11’i öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirdiği, 22 öğrencinin de yaralandığı, Süleymancılar cemaatine ait yurt yangını faciasıyla ilgili dava devam ediyor. Haklarında 15’er yıla kadar hapis cezası istenen, 2’si tutuklu 14 sanığın yargılandığı davanın 5. duruşması sonrası CHP İstanbul Milletvekili ve Aladağ Yurt Yangını Araştırma Komisyonu üyesi Gülay Yedekci, açıklamalarda bulundu.

Adaletten başka bir yolun olmadığını ifade eden Yedekci, “Yanan evlatlarımızı da, yüreğinde acısı hiç eksilmeyen analarımızı da, çocuklarımızın yanarak can vermesine sebep olacak zemini hazırlayan kişi, kurum ve cemaatleri asla unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Biz bu sürecin, bu acının takipçisiyiz” dedi.

AKLANMALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Aladağ faciasının faillerini aklamalarına izin vermeyeceklerini vurgulayan Yedekci, “Ben öleyim ama evladımın katili cezasını çeksin diyerek feryat eden anaları, ‘Çocuklarımızın canı bu kadar basit mi? O savcı, o hakim vicdanı rahat uyuyabiliyor mu?' diyerek isyan eden aileler yalnız değildir, her zaman yanlarındayız. Aladağ için adalet istiyoruz. Yanarak can veren çocuklarımızın çığlıkları kulaklarımızda, adaletten başka bir yol yoktur. Evlatlarımıza bu zulmü reva görenler cezasını çekene kadar mücadele
edeceğiz” ifadelerini kullandı.


Kaynak SÖZCÜ