Ana Sayfa
25 Ekim 2018 ( 13505 izlenme )
Reklamlar

'ANKARA'DA DEV EYLEM'

Danıştay’ın Andımız konusunda verdiği karara iktidar partisi AKP’den tepki gelirken, üyeleri MHP’ye yakınlığıyla bilinen Türkiye Kamu-Sen, eylemli destek kararı aldı.

YARIN BÜYÜK GÜN

Tüm il ve ilçe örgütlerine ‘’Andımız’a sahip çıkın’’ talimatı veren Kamu-Sen, yarın (Cuma) Ankara Ulus’taki 2. Meclis binası önünde binlerce üyesi ile hep bir ağızdan Andımız’ı okuyacak. Eyleme geniş çaplı katılım olması bekleniyor.

Kamu-Sen bu konuda Ankara Valiliği'ne resmi izin başvurusunda da bulundu ancak Valilik törenin, ‘Sendikal faaliyet kapsamında olmadığını' gerekçe göstererek izin vermedi. Buna rağmen sendika yönetimi, Andımız'ı okumak üzere 2.Meclis önünde olacaklarını açıkladı. Andımız'ın okullarda yeniden okutulması için ilk davayı da Kamu-Sen'e bağlı Türk Eğitim-Sen açmıştı.

‘MEMUR-SEN'E ENGEL YOKSA BİZE DE YOK’

Sözcü'nün sorularını yanıtlayan Kamu-Sen üyeleri, Andımız'ı okumak için bir araya gelecek vatandaşlara engel çıkarılmasını beklemediklerini, bu nedenle 2. Meclis önünde Andımız'ı okuyacaklarını söylediler.

İktidara yakınlığıyla bilinen Memur-Sen'in bugüne kadar İran, Rusya, İsrail, Kudüs ve Filistin gibi konularda çok sayıda eylem ve gösteri yaptığını belirten Kamu-Sen, Valiliğin bu tür gösterilerin hiçbirine yasak getirmediğini de hatırlattılar.

Kaynak: Sözcü

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Barolar birliği başkanı Metin Fevzioğlu KÜLLİYE Kararını Açıkladı Bedri Gencer, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde ders vermeye devam ediyor. Kolombiya'da Wolbachia Bakterisi Enjekte Ediken Sivrisinekler Sokaklara Salınıyor GÜLDÜR GÜLDÜR'DE BÜYÜK VEFAYA ALKIŞ TUFANI KOPTU