Popüler Yeniler
Reklamlar

AKŞENER AÇIKLADI... SARAY DUMAN, AKP ŞAŞKIN!..

Meral Akşener’den bomba iddia! ‘Erdoğan ile HDP…’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, medya temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tura kalırsanız HDP ile ittifak yapar mısınız?" sorusuna " Gelin sizinle iddiaya girelim HDP ile Sayın Erdoğan anlaşır ben kendisini tanıyorsam. " yanıtını verdi.

Meral Akşener, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tura kalırsanız HDP ile ittifak yapar mısınız?” şeklindeki soruya şöyle yanıt verdi: “HDP İLE EN DERİN İLİŞKİYİ KURAN ERDOĞAN’DIR”

“Sayın Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı, HDP ile en derin ahbaplığı, dostluğu işbirliğini yapan şahıs. Türkiye’ye o zaman Abdullah Öcalan ile müzakere yolunu açan kişi. Çözüm sürecini, açılımı, demokratik açılımı, ortaya koyan kişi. En derin, en yakın ilişkileri kuran kişi.”

“HDP İLE AHBAPLIĞI VAR”

“ Şimdi arkadaşımız HDP ile, PKK ile ahbaplık etmiş bugün canı istedi milli ve yerli, pür milliyetçi bir dile döndü ve geri kalan herkes HDP ile aynı blokta. Bu doğru bir şey değil. 24 yıldır aktif siyasetin içindeyim. Açık, içi dışı bir vatandaşım ben.”

“ERDOĞAN İLK TURDA SEÇİLEMEYECEK”

Ben aday olduğum takdirde Sayın Erdoğan ikinci tura kalıyor, demektir. Bu güzel bir psikoloji. Bildiğim kadarıyla HDP, CHP adaylarını çıkaracak, saray koalisyonu da sayın Erdoğan’ı aday çıkaracak. Başkaları çıkmadığı takdirde bugün itibariyle 4 adaylı bir yarış gibi görünüyor. Biz ikinci tura kalacağımıza inanıyoruz.”

“İKİNCİ TURDA HDP İLE SAYIN ERDOĞAN’IN ANLAŞACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

“HDP ile Sayın Erdoğan’ın anlaşacağını düşünüyorum ben ikinci turda. Gelin sizinle iddiaya girelim HDP ile Sayın Erdoğan anlaşır ben kendisini tanıyorsam. Çünkü Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı’nın, cumhurbaşkanlığı konusunu Türkiye’nin her meselesinin önünde gördüğünü düşünüyorum."


"MESELE ERDOĞAN'IN BEKASI"

" Başka türlü Türkiye’nin bekası ile kendi geleceğini iç içe oluşturmazdı. Sanki cumhurbaşkanlığını kaybettiği takdirde dünya yıkılır gibi bir söylem ve psikoloji görüyorum. Onun için o yolları kendisi daha çabuk aşar” diye konuştu.

Kaynak: DHA/ Sözcü