Ana Sayfa
26 Şubat 2018 ( 11402 izlenme )
Reklamlar

Adım Elif, gecenin bir vakti Kadıköy Rıhtımdan Üsküdar’a gitmek için....


Adım Elif, gecenin bir vakti Kadıköy Rıhtımdan Üsküdar’a gitmek için 12A otobüsünün nereden kalktığını sormak için yoldan birini çevirdim.Saat 12’ye geliyordu neredeyse“12A ya nereden binebilirim” diye o kişiye sordum.Ama bir yandanda içimde bir ürperti geldi nedense.Ürperti gayri ihtiyari olmuştu. Saat gece yarısıydı ve karşımdaki bir erkekti.Erkeklerle çok muhabbetim olmadığımdan çekiniyordum.

Üsküdar’a mı gideceksin bu saatte otobüse binme saat çok geç oldu belki kalkmıştır bile paran var mı ” dedi. Neden bilmiyorum cebimde param olmasına rağmen o anın tedirginliği ve telaşı ile “yok” dedim

Çantasını kurcaladı. Ne aradığını anlamaya çalıştım.
Merak etmiştim, birazda ürkek ürkek geri durmaya çalışıyordum
“Burda bekle hemen para bozdurup gelicem” dedi.
Hiç beklemiyordum çok şaşırdım.
“Hayır gerek yok çok teşekkür ederim” dedim. Çok mahcup olmuştum. Üstelik param da vardi. Israrla teşekkür edip fikrinden vazgeçirmeye çalıştım .
Neyse gitti bir süre takip ettim.
Hemde gecenin bu vakti.KIZIM BEŞ LİRAYLA NE BEN FAKİRLEŞİRİM NE DE SEN ZENGİN OLURSUN.
ŞU SAATTE BAŞINA BİR ŞEY GELMESİN ŞURADAN BİN HIZLICA GİT ÜSKÜDAR’A” dedi. Girdik bir kahve dükkanına 20 tl bozdurdu.
Parayı alırken çok mahcup oldum çok teşekkür ettim ve elimde 5 lira tarif ettiği yere doğru gittim. İçimde garip duygular oluşmaya başladı.
Kendi kendime düşünmeye başladım. O an yürürken aklıma Türkiye’deki Kadın cinayetleri tecavüzler ÖZGECAN.. bir anda bunlar geçti kafamdan. Sonra bir kaç saniye önce yaşadığım olayı düşündüm.

İşte kadına sahip çıkmak bu kadar kolay. Bu nu yapmak bu kadar zor mu diye sordum kendime. HERKES DE SORSUN KENDİNE BUNU YAPABİLMEK BU KADAR ZOR MU?!
Erkek olmak böyle hataları yapmaya, tüm erkekleri aynı sınıfa koymaya yetermi diye düşünmeden edemedim. İnsan olabilmek vicdan sahibi olabilmek birazcık ince düşünebilmek değeri iste bu kadar.
İnsan olarak aynı toplumda huzur ve güven içerisinde yaşamanın hazzı varken
Neden böyle şeyler aramıza nifak ve korku soksun.
Dünya yaşanmak için aslında iyi bir yer.
Ama kötü insanlar onu kötü hale getiriyor.
Hepsi insanoğlunun suçu.
İyi olduğumuzda ne kadar güzel bir ortam oluşuyor bu örnekte ben bunu yaşadım.

İBRET OLMASI İÇİN LÜTFEN PAYLAŞIN...

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte her şey çok güzel olacak sloganının hikayesi ÖNEMLİ! ORTALIKTA SAHTE SEÇMENLER DOLAŞIYOR SON DAKİKA! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklama yapıyor. Evsiz Adama Kahve Ve Yiyecek Ismarladı – Evsiz Adamın Eline Tutuşturduğu Kağıdı Okuyunca Ağladı