Ana Sayfa
18 Şubat 2018 ( 15241 izlenme )
Reklamlar

'6 yaşında çocukla evlenilebilir' diyen Nurettin Yıldız'dan yeni skandal... Nevşin Mengü'den bomba tepki

"Altı yaşındaki çocukla evlenilebilir" şeklindeki fetvasının ardından kendisine "Pedofil" diyenlere ve hakkında haber yapanlara dava açan gerici Nurettin Yıldız'ın 2013'te yayımladığı bir video sosyal medyada gündem oldu. 

Videoda “Bir apartmanın giriş katından 8. Katına kadar çıkacak olan asansör halvet ortamı oluşturur mu? Yani bir yabancı erkek ve bir kadın giriş katında bindiler, sekizinci kata kadar çıkacaklar. Görünürde 1 dakikayı, 2 dakikayı geçmeyen bir yolculuk bu" diyen Yıldız, "Ama dinimizin bu konudaki hassasiyeti açısından bakıldığında halvet şartları, yani erkek ve kadının kapalı bir ortamda bulunması durumu, asansörde oluşmaktadır" ifadelerini kullanıyor.

Yıldız videosuna şu sözlerle devam ediyor:

"Evet, çok geniş bir yelpazeden bakıp, esnek değerlendirmemiz halinde, bunun neresi halvet olur, kapısı kilitlenmiş bir ev değil bu da denebilir. Ama bir asansörün mesela bir katta kilitlendiğini düşünürseniz, ki asansörde olabilen şeyler bunlar. 3 dakika, 5 dakika, 10 dakika yardım gelinceye kadar, kimsenin izleyemeyeceği bir ortamda yabancı bir erkekle başbaşa kalması demektir kadın için.”

Gerici Yıldız'ın videosu sosyal medyada tepki toplarken, haberi yapan internet sitelerinde de okurlara "Yıldız'ın haberlerinin engellendiği" hatırlatıldı. 

NEVŞİN MENGÜ'DEN TEPKİ

Gazeteci Nevşin Mengü Yıldız'ın videosunu paylaşarak; "Buna anca, dedenin başına vurmuş denir" ifadelerini kullandı.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BU SABAH İŞİNİZE GÜCÜNÜZE ARA VERİN BUNU OKUYUN ! Deniz Gezmiş'e terörist diyen bunu iyi okusun.''Genelev bembeyaz badana yapıldı...'' İşte Öküzlük böyle bir şey İnce'den Hulusi Akar'a: Sök apoletlerini çık karşımıza